Гемангіома шийного та грудного відділу хребта: лікування, причини, симптоми

зміст:

  • Причини появи гемангіоми
  • симптоми захворювання
  • лікування

Гемангиома позвоночника представляет собой доброкачественную опухоль, развивающуюся в самом теле позвонка. При развитии этой опухоли также развивается избыточная пролиферация сосудов в мозговом веществе. Чаще всего эта опухоль развивается в грудном отделе позвоночника, гораздо реже – в поясничном и шейном отделах. Практически всегда эта опухоль развивается в одном позвонке. Лечение такого заболевания является достаточно сложным, о чем мы расскажем дальше.

Стоит также отметить, что гемангиома является достаточно распространенным заболеванием, ее можно обнаружить у примерно 10% людей, при этом страдают от гемангиомы в основном взрослые люди. Чаще всего, заболевание протекает бессимптомно и может быть обнаружено случайно. Отсутствие симптомов позволяет этому заболеванию успешно развиваться, в результате чего пораженный позвонок слабеет и резко повышается вероятность его перелома.

Причины появления гемангиомы

Точні причини появи даного захворювання поки не відомі. Передбачається, що визначальним фактором є генетична схильність до цього захворювання. Ті дослідження, які проводилися з метою встановити причини утворення гемангіоми, дали досить суперечливі результати. Одні дослідники роблять упор на підвищену кількість циркулюючого в крові естрогену (що може пояснювати той факт, що жінки страждають від гемангіоми в кілька разів частіше, ніж чоловіки), інші дослідники говорять про можливу локальної тканинної гіпоксії.

Розвиток гемангіоми хребта часто протікає без появи симптомів

Розвиток гемангіоми хребта часто протікає без появи симптомів

Як ми вже відзначали, розвиток цієї пухлини часто протікає без появи симптомів.

Дослідження показали, що гемангіоми досить поширені і зустрічаються у 10-12 відсотків населення, але при цьому ніяк не проявляють себе в протягом життя людини. Але в деяких випадках біль все ж з’являється. Найбільш імовірною причиною появи болю може виявитися великий розмір пухлини, яка «захоплює» весь хребець. Можливо також поява больового синдрому в результаті колапсу і зменшення висоти хребця, який можливий при пухлини великих розмірів. При вираженому колапсі хребця може відбуватися компресія знаходяться поблизу нервових закінчень, в результаті така проблема буде проявлятися болем і різними неврологічними синдромами (слабкістю кінцівок і їх онімінням, порушенням роботи внутрішніх органів таза і т.д.). Також біль може з’явитися в тому випадку, якщо пухлина вийде за межі хребця.

Як бачите, сама гемангіома біль не викликає, але вона завдає серйозної шкоди ураженому хребця, через що може статися компресійний перелом при серйозних фізичних навантаженнях.

симптоми захворювання

Найчастіше ця пухлина зустрічається в грудному і поперековому відділах хребта. Симптоматика буде повністю залежати від локалізації цієї доброякісної пухлини. Пухлина вражає саме тіло хребця, але при цьому вона може поширитися і на що знаходять поблизу м’язи. Найчастіше таке трапляється у пацієнтів середньої вікової категорії, що також необхідно враховувати.

Сама по собі гемангіома практично не має симптомів, тому найчастіше її виявляють під час дослідження хребта на предмет наявності інших захворювань. У будь-якому випадку симптоми гемангіоми не специфічні, вони повністю залежать від розміру, локалізації та агресивності пухлини. Найчастіше певні симптоми пухлини з’являються у людей, вік яких перевищує 40 років. Це часто призводить до невеликих переломів хребців.

Набагато гірше, коли пухлина починає випирати в спинномозковий канал. В цьому випадку може відбуватися компресія нервових закінчень або самого спинного мозку, що призводить до появи больових синдромів та ряду неврологічних симптомів. Також може порушуватися робота деяких внутрішніх органів, які іннервуються здавленим нервом. Подібна симптоматика спостерігається також при пухлинах великого розміру або при аномаліях судин, в які залучено все тіло хребця.

Провести повноцінну діагностику цього захворювання дозволяє магнітно-резонансна томографія. Рентгенографія при цьому захворюванні дає можливість побачити характерне ушкодження хребця і незначне зменшення його висоти.

Як лікувати гемангиому?

Варіантів лікування даного захворювання досить багато — від пасивного спостереження за розвитком хвороби за допомогою магнітно-резонансної томографії до хірургічного втручання. Метод лікування вибирається залежно від симптоматики і тяжкості симптомів.

Варто також відразу відзначити, що лікування народними засобами такого захворювання, як пухлина хребта, абсолютно марно. Більш того, деякі види лікування можуть тільки погіршити ситуацію. Лікування гемангіоми хребта має проводитися в серйозних клініках, в Москві або інших великих містах у фахівців, які мають необхідну кваліфікацію.

Лікування гемангіоми хребта має проводитися в серйозних клініках

Лікування гемангіоми хребта має проводитися в серйозних клініках

Лікування цього захворювання починається з регулярних обстежень на предмет діагностування

Найбільш відомим і поширеним методом лікування даної пухлини є променева терапія. У цьому випадку досить потужне рентгенівське випромінювання знищує клітини пухлини, при цьому зростання пухлини зупиняється, а больові відчуття зменшуються. Але при серйозному пошкодженні хребця це рішення не завжди виявляється досить ефективним, оскільки хребець вже став крихким і ризик появи переломів підвищений.

Існує і такий метод лікування, як емболізація. Суть процедури проста — в порожнину пухлини вводиться невеликий катетер, через який заливається своєрідний розчин (наприклад, полівініловий спирт). При попаданні такого матеріалу в кровоточить місце, саме кровотеча зупиняється.

Але найбільш популярною зараз є пункційна вертебропластика. В цьому випадку пухлина заповнюється кістковим цементом, завдяки чому припиняється ріст пухлини і стабілізується тіло хребця.

Хірургічне видалення цієї пухлини застосовується тільки в тих випадках, коли вона стає причиною появи сильних болів і серйозних неврологічних симптомів, наприклад — порушень роботи внутрішніх органів. При цьому якщо проводиться тільки часткове видалення пухлини, то необхідна додаткова променева терапія.

Також хірургічне лікування частіше проводиться у дітей, оскільки рентгенівське випромінювання шкідливо впливає на організм дитини.

Багато хто помилково думають, що гемангіоми хребта лікуються за допомогою лазера. Насправді видалення гемангіоми лазером застосовується тільки для простих і кавернозних гемангіом на шкірі, але ніяк не застосовується для видалення цієї пухлини в тілі хребця.

Оставить комментарий