Розтягнення зап’ястя руки — симптоми і лікування

Зміст:

  • Групи ризику
  • Прояви
  • Ступеня
  • Перша допомога
  • Як позбутися

Розтягнення зап’ястя – одна з найбільш поширених травм. Частіше діагностується у молодому віці, а також у займаються активними видами спорту і у людей деяких професій.

Групи ризику

Розтягнення зап’ястя руки в основному зустрічається при наявності слабкості м’язів кисті або передпліччя. Отримати таку травму легко і при неправильному виконанні вправ, а також під час удару по кисті, при випадковому падінні.

Інша причина – нестабільність суглоба, що є причиною остеоартрозу. Розвинутися він може, якщо травми в цьому місці трапляються досить часто, і при цьому пацієнт до лікаря не звертається, адже ніяких симптомів при цьому не відчуває.

Прояви

Розтягнення зап’ястя руки іноді не має яскраво виражених симптомів, тому потерпілий не завжди своєчасно звертається до лікаря. Основні прояви цієї травми полягають у наступному:

  1. Наявність болючості, як при активних, так і при пасивних рухах.
  2. Поява набряку м’яких тканин, що виражається як значна припухлість, яку добре помітно.
  3. Поява симптомів запалення – почервоніння шкіри у місці травми, підвищення місцевої температури, що виражається у відчутті спека при пальпації.
  4. Поява синця при пошкодженні судини, але цей симптом з’являється не завжди.

Нерідко зустрічається розтягнення і з іншими пошкодженнями розривом зв’язок або з вивихом дрібних кісточок зап’ястя. Тоді для діагностики використовується рентгенографія, а сама кисть буде мати неправильне положення, якого не буває при відсутності вивиху.

Іноді може спостерігатися і перелом. Тоді потерпілий не зможе стискати і розтискати пальці, а також вчиняти інші дії пензлем.

Ступеня

Всього прийнято виділяти три стадії ушкодження. Саме від цього буде залежати лікування розтягування зап’ястя руки.

При першого ступеня симптоми виражені мінімально. Пацієнт зазвичай скаржиться на незначну болючість, набряклість найчастіше відсутня. Рухи збережені повністю.

При другого ступеня больовий синдром виражений сильніше. З’являється гематома, яка призводить до розвитку набряку. Починається запалення, але рухи збережені повністю, тільки супроводжуються болем.

При третього ступеня проявляється серйозне ураження зв’язкового апарату. Симптоми виражені сильно. Біль буде носити інтенсивний характер. Часто діагностується не розтягання, а розрив тканини сухожилля. З-за появи сильного набряку, який тисне на нервові закінчення, больовий синдром вимагає прийому знеболюючих препаратів, а також обов’язкової фіксації руки. Рухи обмежені, часом практично неможливі. Зовні виражається в появі набряків, гіперемії, набряку та підвищення місцевої температури тіла.

Перша допомога

Що робити при розтягуванні руки у зап’ясті? Основна перша допомога — іммобілізація ураженого суглоба, а також необхідно прикласти щось холодне. Це допоможе запобігти появі великого набряку, а також зніме неприємні відчуття. Якщо біль досить сильна, дозволяється прийняти таблетку знеболюючого.

Після надання можливої допомоги потерпілого треба доставити в травматологічний пункт, так як травми такого типу можуть супроводжуватися вивихами або навіть переломами, що можна встановити тільки за допомогою рентгенографії. Також правильне лікування може бути призначене тільки лікарем.

Якщо ж проігнорувати лікарські призначення, то можуть розвинутися ускладнення.

Як позбутися

При легкому ступені розтягування лікар порадить якийсь час використовувати пов’язку на зап’ясті. Найчастіше для цього використовується еластичний бинт, який легко можна придбати в будь-якій аптеці.

При легкому ступені тяжкості лікування практично завжди йде в домашніх умовах. Лікар порекомендує мазі з протизапальною і охолоджуючим ефектом, а також гелі для зняття набряку і поліпшення кровообігу. Серед найбільш призначуваних – финалгон терпентину, апізатрон, гевкамон і нурофен.

При другого ступеня пошкодження може знадобитися накладення гіпсової пов’язки і прийом препаратів з

А ось при третій стадії лікування тільки стаціонарне. При розриві зв’язок часто призначається операція з подальшим накладенням гіпсової пов’язки і прийомом антибіотиків.

Як лікувати таку травму вдома народними методами? Таким чином можна позбутися лише від першої стадії пошкодження, найлегшою. І обов’язково перед початком такого лікування слід проконсультуватися з фахівцем.

Рекомендується робити компреси з розтертого звареної картоплі, заварювати листя берези, кропиви і ромашку, і приймати по півсклянки двічі на день. А перед сном можна використовувати теплий водний компрес.

Оставить комментарий