Забій зап’ястя руки — симптоми і лікування

зміст:

  • як проявляється
  • Перша допомога
  • як позбутися
  • реабілітація

Забій зап’ястя руки — одна з найпоширеніших травм верхніх кінцівок, яка може трапитися в будь-якому віці. Самостійно зустрічається рідко, найчастіше супроводжує травму зап’ястя або долоні. Найчастіше це відбувається в результаті нещасного випадку, невдалого падіння або удару тупим предметом.

як проявляється

Симптоми забитого зап’ястя руки з’являються не відразу, а поступово. Ступінь вираженості буде залежати від тяжкості травми.

Перша ознака — набряклість тильного боку долоні, при цьому рука виглядає роздутою. У зоні травми присутній тугоподвижность. Іноді немає можливості зігнути або розігнути пальці.

Відзначається загальне нездужання, може підвищитися температура тіла, правда таке трапляється нечасто. Біль з’являється з моменту травми і носить наростаючий характер. Больовий синдром може бути настільки інтенсивним, що пацієнтові доводиться приймати знеболюючі засоби.

В області забитого зап’ястя може бути почервоніння шкіри, підшкірне кровотеча, симптомом розвитку якого буде поява синця.

Але окремо слід сказати про больовому синдромі. Саме він дозволяє в більшості випадків відрізнити сильний удар зап’ястя від перелому. У момент травми біль дуже сильна по інтенсивності і буде зберігатися такою протягом тривалого часу. Потім вона практично повністю проходить, але повертається знову. Пояснити це досить просто — пухлина, яка з’являється поступово, здавлює нервові закінчення, які і дають всі ці неприємні відчуття. А так як набряк з’являється далеко не відразу, то і симптоми з’являються дещо пізніше.

Інтенсивність болю також може бути самою різною. Вона може бути тягне, пекучої, тупий, гострої.

Якщо травма торкнулася і долонну частину руки, то симптоми будуть трохи іншими. Біль при цьому буде віддавати в пальці, можуть з’явитися контрактури, судоми в пальцях.

Якщо не звернутися до лікаря, то можуть з’явитися різні ускладнення, які лікуються з великими труднощами.

Перша допомога

Забій зап’ястя руки найчастіше трапляється при падінні. Першу допомогу треба надавати на місці події. Спочатку потрібно знерухомити кисть, а руку підвісити на косинку.

На місце травми слід накласти холодний компрес. Для цього можна використовувати пляшку з холодною водою, будь заморожений продукт, або просто підставити руку під струмінь холодної води.

Якщо під руками є знеболюючий препарат, то при необхідності його слід запропонувати потерпілому. Це може бути довгим, фастум гель, Ріциніол. В якості знеболювального можна скористатися Кеторолом.

Після надання першої допомоги лікуванням удару зап’ястя руки повинен займатися травматолог. Навіть якщо після цього біль та інші симптоми пройдуть, лікаря все одно треба сказати про наявність травми, тому що наслідки можуть виявитися необоротними, особливо якщо будуть зачеплені нервові закінчення.

як позбутися

Що робити при сильному ударі зап’ястя руки? Протягом 3 — 5 днів треба повністю виключити навантаження на хвору кінцівку. Не можна переносити і піднімати тяжкості. На уражену кисть необхідно накласти бандаж, носити який рекомендується до 10 днів, але загальна тривалість його носіння залежить від тяжкості травми.

При необхідності лікар може порадити приймати протизапальні і знеболюючі препарати. Бажано використовувати ті, що випускаються у формі мазей, гелів або кремів.

Якщо набряк і біль сильні, можна використовувати ліки з групи НПЗЗ — диклофенак, кеторол, і багато інших. Але робити це можна тільки після призначення лікаря.

Лікування сильного удару зап’ястя руки з третього дня включає в себе компреси. До цього часу будь-які розігрівають процедури протипоказані.

Зігріваючі компреси можуть мати найрізноманітніші варіанти:

  1. Нагріта сіль.
  2. Парафін.
  3. Грілка.
  4. Сольові ванночки.

Розпарювати руку або ходити в лазню в період лікування строго заборонено. Можна робити спиртові компреси, розводити димексид з водою або використовувати новокаїн.

реабілітація

Лікування забиття зап’ястя руки при падінні закінчується реабілітацією. Починається він з моменту відмови від іммобілізації.

В першу чергу треба пройти повний курс лікувальної фізкультури. Перші кілька сеансів слід проводити з тренером, а потім можна займатися вдома самостійно. Потрібно згинати й розгинати кисть, рухати пальцями, здійснювати кругові рухи. Це допомагає не тільки поліпшити рухливість, а й відновити кровообіг.

Лікувальний масаж — один з найкращих методів реабілітації. Проходити курс слід тільки у фахівця, а потім масаж можна виконувати і вдома. Ні в якому разі не можна відмовлятися від реабілітації, так як відмова може стати причиною різних ускладнень.

Оставить комментарий