Розрив меніска колінного суглоба — лікування без операції

зміст:

 • Основні правила
 • В домашніх умовах
 • Крему і мазі
 • Лікувальна фізкультура

Розрив меніска колінного суглоба — це серйозна травма, яка обов’язково вимагає спостереження лікаря. Але іноді все ж можна обійтися лікуванням без операції. Ось тільки самолікування завжди призводить до сумних наслідків, і перш, ніж що-небудь робити, потрібно порадитися з фахівцем.

Основні правила

Дійсно, в деяких випадках позбутися від даної травми можна і без застосування операції.

У перші кілька днів слід обов’язково знерухомити кінцівку. Зробити це можна за допомогою гіпсової пов’язки. Якщо дозволить лікар, то фіксувати можна і еластичним бинтом, і спеціальним ортезом. Найголовніше при цьому — забезпечити нерухомість в колінному суглобі.

Потім на уражене місце потрібно накласти холод. Це може бути мокре холодний рушник, але міняти його доведеться дуже часто, або якийсь заморожений продукт. Прикладати холод слід не більше, ніж на 15 хвилин протягом кожної години. Це допоможе зняти набряк і не дасть розвинутися кровотечі.

Під час лікування бажано дотримуватися постільного режиму, а ногу тримати якомога вище. Так можна запобігти появі набряку, а загоєння буде проходити набагато швидше.

В домашніх умовах

Лікувати розрив меніска коліна травами та іншими народними методами не рекомендується, так як можна завдати непоправної шкоди своєму здоров’ю. Перед тим, як робити якісь дії, потрібно звернутися до лікаря і провести рентгенографію.

Під час лікування без операції можна застосовувати знеболюючі та протизапальні препарати. Зокрема, це будуть аспірин, ібупрофен, напроксен.

Якщо є дозвіл лікаря, то можна скористатися компресами, які пропонує народна медицина. Накладати їх треба два рази в день — вранці і ввечері.

Для першого компресу слід приготувати мед і спирт, кожного по 10 мл. Все змішати і розтопити на водяній бані. Остудити і накласти на коліно. Поверх обернути спочатку плівкою, а потім теплою хусткою. Витримати 2 години.

Для другого варіанту компресу можна використовувати лук і цукор. Приготувати його також досить просто. Подрібнити цибулю, додати в кашку цукор, і перемішати. Викласти в марлю і накладати на коліно. Укрити поліетиленом і тримати всю ніч.

Крему і мазі

При розриві меніска, як часткове, так і повне, якщо в цьому є необхідність, можна скористатися спеціальними кремами і мазями. Вони можуть мати як знеболюючу дію, так і протизапальну.

До знеболюючим мазей, які можна використовувати при розриві меніска при лікуванні без операції відносяться:

 1. Фіналгель.
 2. Фіналгон.
 3. Капсикам.
 4. Німесулід.
 5. Випросал.

Якщо є запальний процес, то можна використовувати мазі на основі Кеторола або ортофена. Але застосовувати їх до 18 років строго протипоказано.

Так як меніск коліна — це хрящова тканина, можна скористатися препаратами, які називаються хондропротекторами і вільно продаються в аптеках.

Лікувальна фізкультура

Існує багато вправ, які допоможуть розробити коліно після загоєння травми:

 1. Лежачи на спині, випрямити ноги в колінах. Не поспішаючи підняти ту, що була травмована, і тримати її на повітрі 20 — 30 секунд, але не більше. Повторити 4 рази.
 2. Лягти на живіт, руки витягнути. Здорову ногу підігнути до 90 градусів. Потім підняти другу ногу і тримати її так не більше 30 секунд. Повторити двічі. Бажано потім змінити ноги і повторити те ж саме зі здоровою.
 3. Стоячи на обох ногах, зігнути одну в коліні, потім випрямити. Повторити бажану кількість разів.
 4. Лягти на бік. Піднімати спочатку праву ногу, а потім ліву.
 5. Робити махи спочатку без опору, а потім з опором.
 6. Сидячи, стискати м’яч між колін.

Але що ж станеться, якщо пацієнт з якихось причин відмовиться від лікування? По-перше, залишаться постійно тривають хронічні болі, врятувати від яких зможуть тільки сильні знеболюючі.

Потім може розвинутися такий стан, як артроз коліна. Може статися розрив зв’язок і зміщення кісток, а також переломи. І, нарешті, буває механічна блокада суглоба, яка повністю позбавляє людину здатності пересуватися.

Оставить комментарий