Розрив зв’язок плечового суглоба — симптоми і лікування

зміст:

  • причини
  • як проявляється
  • діагностика
  • Перша допомога
  • Подальші дії

Розрив зв’язок плечового суглоба — одна з найбільш поширених травм, причиною якої може виявитися падіння на руку, різкий рух або удар. Дане пошкодження вимагає обов’язково медичного втручання, так як є великий ризик розвитку серйозних ускладнень, серед яких повна нерухомість кінцівки.

Прийнято виділяти два типи травмування — повний і неповний. У першому випадку зв’язки рвуться повністю. У другому зберігається деяка цілісність на невеликій ділянці — тоді більш коректним буде діагноз розтягування.

Обидва ці стани мають практично однакові симптоми, але при повному розриві прояви будуть виражені набагато сильніше.

причини

Розрив зв’язок плеча більше характерний для тих, хто активно займається спортом. У групі ризику — плавання, важка атлетика, гімнастика, баскетбол. Але і в побуті для отримання цієї травми є чимало причин.

Тому в медицині прийнято виробити травматичне ураження і дегенеративне, яке трапляється у літніх людей в результаті зносу кістково-м’язової системи.

Серед травматичних причин — падіння з висоти або на витягнуту руку, автомобільні аварії, неправильне підняття важких предметів.

Даний стан нерідко розвивається на тлі прийому глюкокортикостероїдів у високих дозах і без контролю лікаря.

як проявляється

Ця травма має свої симптоми, які не можна ігнорувати. При її отриманні потерпілий може відчути хруст і навіть почути його. З’являється різкий біль, який може віддавати по всьому плечу і доходити до ліктя.

Поступово шкіра на місці пошкодження червоніє, тут з’являється синець через пошкодження судин і пухлина, яка є основним симптомом будь-якої травми. Набряклість може бути різного ступеня — від невеликої до помітної неозброєним поглядом.

Іноді може підвищиться температура тіла. При пальпації ураженого місця біль різко посилюється. Всі рухи в плечі приносять новий напад болю, тому турбувати травмовану руку і здійснювати нею якісь рухи годі було.

Якщо це не розрив зв’язок плеча, а тільки розтягнення, тоді ніяких зовнішніх симптомів виявлятися не буде. Однак при пальпації і спробах поворухнути плечем різкий біль все-одно буде. Рух рукою сильно обмежена.

діагностика

Перш, ніж починати лікування, потрібно провести ретельну діагностику. Визначити даний тип травми лікар може вже при першому огляді. Після з’ясування обставин отримання травми і скарг пацієнта, проводиться зовнішній огляд і пальпація місця болю.

Рентгенографія в даному випадку дозволяє виключити таке можливе ускладнення, як вивих суглоба або перелом плечової кістки.

КТ допоможе підтвердити діагноз, а також є прекрасним методом для відстеження процесу загоєння.

МРТ — ідеальний варіант в цьому випадку. Він дозволяє докладно встановити і місце розриву, і ступінь тяжкості, а також дізнатися, наскільки сильно виявилися пошкоджені навколишні тканини.

Перша допомога

Як лікувати таке пошкодження? Перше, що слід зробити — постаратися допомогти потерпілому. Перша допомога надається на місці отримання травми до прибуття медиків.

Уражену руку треба обов’язково знерухомити і зафіксувати в правильному положенні. Можна просто прибинтувати її до тулуба, а можна зробити косиночную пов’язку. При наявності видимої деформації суглоба ні в якому разі не можна проводити вправлення.

Після накладення пов’язки на постраждале місце обов’язково додається лід. Це дозволить зменшити набряк і зробити гематому не такий великою. Іноді холод допомагає впоратися і з больовим синдромом.

Прикладати холодний компрес рекомендується тільки в перші два дні після отримання травми, а в подальшому слід проводити теплові процедури.

Після надання першої допомоги потерпілого треба якомога швидше доставити до травматологічного пункту.

Подальші дії

Лікування може бути як консервативним, так і оперативним. Якщо розрив повний, тоді потрібна операція з подальшим накладенням гіпсової пов’язки і подальшою реабілітацією. Термін відновлення плечового суглоба після розриву зв’язок в такому випадку складе кілька місяців.

Якщо проводиться консервативна терапія, рука також обездвіжівается за допомогою гіпсової пов’язки на термін до 3 тижнів, з подальшим періодом відновлення. Якщо цей метод лікування розриву зв’язок виявився неефективним, тоді потрібна операція.

Лікар може порадити змащувати плече знеболюючими і зігріваючими гелями до 5 разів на добу. Можуть бути призначені знеболюючі ліки — кеторол, нурофен або диклофенак.

Скільки заживає розрив зв’язки плечового суглоба? Зазвичай від моменту травми до повного відновлення функції руки проходить від 2 до 4 місяців.

Оставить комментарий