Супорт колінного суглоба — що це таке?

Зміст:

  • Показання до використання
  • Матеріал виробів
  • Як вибрати наколінник

support

Супорт колінного суглоба являє собою бандаж, який забезпечує надколінка і колінного суглоба фіксацію і помірну ступінь стабілізації, а також підтримує меніски і бічні зв’язки.

Необхідний людям, що ведуть активний спосіб життя, які в результаті цього регулярно отримують незначні травми коліна (розтягування і вивихи).

Надягати супорт слід безпосередньо на травмований колінний суглоб перед спортивним тренуванням, пробіжкою або будь-якої іншої фізичної навантаженням з його участю.

Показання до використання супорта

Колінні бандажі рекомендується носити в наступних ситуаціях:

  • у реабілітаційний період після хірургічних втручань;
  • після травм;
  • для профілактики пошкоджень колінних суглобів під час занять спортом з їх участю;
  • при розпущеності суглоба, що супроводжується відчуттям його нестабільності при ходьбі і описується хворими як «підгинання» або «вискакування» коліна;
  • у разі наявності больового синдрому при різних захворюваннях: артритах, артрозах, синовіту, бурситах.

Матеріал виробів

support3Вироби, призначені для фіксації, можуть виготовлятися з різних матеріалів, вони можуть бути вовняними чи бавовняними, неопреновыми, а також виготовленими з поліестеру і еластану.

Бавовна і вовна – матеріали, досить приємні до тіла, проте їх недоліками є те, що вони не відрізняються довговічністю і потребують регулярного прання. Неопрен відноситься до синтетичних матеріалів, які не пропускають ні повітря, ні вологу, в результаті чого шкіра під таким бандажем потіє, і під нього рекомендується надягати білизну з натуральних тканин. Еластанові і поліестерові супорти є найбільш сучасними, вони відрізняються довговічністю і зручністю в користуванні, однак і вартість їх значно вище.

Щоб виключити можливість покупки неякісного фіксатора, використання якого буде доставляти лише незручності, рекомендується купувати подібні вироби в спеціалізованих ортопедичних салонах, які мають ліцензію на здійснення даного виду діяльності.

Як вибрати наколінник

Перш за все, хочеться відзначити, що вибирати наколінник потрібно з урахуванням рекомендацій лікаря-ортопеда, оскільки кожна модель має своє призначення. Перш ніж здійснити покупку, виріб треба приміряти, адже наколінники також мають розміри. Не слід купувати бандаж, якщо спостерігається набряк, оскільки після того, як припухлість зійде, куплене виріб виявиться велике. У даній ситуації краще вибрати супорт, розмір якого регулюється спеціальними застібками.

Ортопедичні конструкції можуть бути м’якими, напівжорсткими і жорсткими.

Еластичні трикотажні корсети фіксують колінний суглоб не занадто сильно, тому їх рекомендується використовувати при запальних процесах, при остеоартрозі і при отриманні незначних травм. Вони надають зігріваючу дію, завдяки чому забезпечується поліпшення кровотоку.

support2Наколінники, що мають отвір, фіксують колінну чашечку, а також травмовані хрестоподібні зв’язки, обмежуючи зайву рухливість в напрямку «вперед-назад».

Корсети, що мають бічні шини, призначені для обмеження руху в сторони у разі розпущеності суглоба і при пошкодженнях бічних зв’язок. Їх рекомендується носити людям, що мають проблеми з установкою гомілки, коли одна або обидві вигнуті Про-образно (

Більш жорстку фіксацію колінного суглоба здатні забезпечити конструкції, виконані з використанням полімерних матеріалів, які разом з гомілкою захоплюють область стегна і стопи. Подібні конструкції призначені для розвантаження суглоба, тому в разі їх досить тривалого використання, щоб не допустити атрофію м’язів, рекомендується вдаватися до ряду додаткових реабілітаційних заходів.

Наколінники, призначені для носіння спортсменам, розроблені з урахуванням конкретного виду спорту. Подібні конструкції, в першу чергу, виконують функцію захисту колінних суглобів від можливого травмування.

Оставить комментарий