Тендиніт колінного суглоба — симптоми і лікування

зміст:

 • Види і типи
 • як проявляється
 • як позбутися

Тендиніт колінного суглоба — одне з найбільш зустрічаються захворювань у спортсменів в основі якого лежить запалення сухожилля колінної чашечки, а також навколишніх тканин.

Зазвичай захворювання зустрічається у людей старше 40 років, у спортсменів, у тих, хто навантажує свої коліна, а також у дітей і у підлітків. Друга назва цієї патології буде звучати як «коліно стрибуна».

Крім серйозної травми, викликати тендиніт сухожиль гусячої лапки колінного суглоба можуть і невеликі пошкодження. При цьому мікротравми просто не встигають гоїтися, що і призводить до ураження хрящової тканини, а також тканин сухожилля. Тендиніт відносяться до втомним травм.

Всі причини можна коротко описати так:

 1. Постійні навантаження на суглоб.
 2. Травми і мікротравми.
 3. Грибкові інфекції.
 4. Бактеріальні інфекції.
 5. Ревматоїдний поліартрит.
 6. Подагра.
 7. Алергія на медикаменти.
 8. Анатомічні особливості, наприклад, різна довжина ніг.
 9. Носіння незручного взуття.
 10. Порушення постави.
 11. Нестійкість або гіперподвіжность коліна.
 12. Деформуючий артроз.
 13. Ослаблений імунітет.
 14. Дегенеративні захворювання сухожиль.

При призначенні лікування саме причина тендинита грає вирішальне значення.

Види і типи

Тендиніт гусячої лапки колінного суглоба починається непомітно, з таких проявів, як тендобурсит, тобто запалення сухожильной сумки, або з тендовагініту — запалення сухожильного піхви.

Іноді таке захворювання плутають з розтягуванням зв’язок. Для того, щоб діагноз був поставлений правильно, слід провести деякі діагностичні заходи.

Захворювання буває гострим або хронічним. Перший тип хвороби може бути асептичним, тобто протікати без будь-яких мікробів, так і гнійним, в основі якого запальний процес за участю всіляких мікробів.

Хронічний може бути фіброзний або осифікуючий, який буває через відкладення солей.

В результаті таких запальних процесів знижується міцність зв’язок надколінника, що потім призводить до її часткового або навіть повного розриву.

як проявляється

Симптоми тендинита з’являються зовсім раптово. Перше, що помічають пацієнти — біль, що виникає в районі запалення, а також в прилеглих областях.

Другий важливий симптом — біль, яка залежить від погодних умов. Також пацієнт відзначає сильне зниження рухливості, підвищену чутливість при пальпації. У місці запалення шкіра червоніє, припухає, тут підвищується температура. При ходінні можуть бути чутні поскрипування. При підйомі по сходах або при спробі встати зі стільця біль помітно посилюється.

Тендиніт внутрішньої бокової зв’язки заважає не тільки вести звичний спосіб життя, а й змушує розпрощатися зі спортом.

Захворювання протікає в 4 стадії. Якщо після перших же ознаках не буде розпочато лікування, то може статися так, що гостра стадія хвороби перейде в хронічну, і тут вилікувати тендиніт колінного суглоба не вийде.

При першій стадії біль з’являється тільки при сильних навантаженнях. При другій вона виникає навіть просто при ходьбі або під час фізичної роботи. При третій стадії больові відчуття з’являються навіть в спокої. Якщо захворювання буде прогресувати і далі, то є ймовірність повного розриву зв’язки.

як позбутися

Як лікувати тендиніт колінного суглоба? Терапія цього захворювання проводиться за кількома напрямками. Спочатку це прийом медикаментів. Це допоможе позбутися від запального процесу. Після того, як запалення буде повністю знято, проводиться фізіотерапія.

У найсерйозніших випадках використовується хірургічне лікування, а як додаткові методи можуть використовуватися народні методи і лікувальна фізкультура. При першому, другому і третього ступеня застосовується консервативна терапія.

Лікування запалення сухожилля, або тендиніт колінного суглоба, починають лікувати з іммобілізації. Для цього накладається гіпсова пов’язка або використовуються інші методи фіксації.

Для зменшення навантаження на суглоб використовуються такі методи, як тейпірованіе або носіння ортеза.

Лікування починається з прийому медикаментів. Це знеболюючі і протизапальні засоби, до яких насамперед належать препарати з групи НПЗЗ. Застосовувати їх можна в формі гелів, мазей, таблеток або розчинів для ін’єкцій. При вираженому запальному процесі обов’язково призначаються антибіотики.

Після того, як лікарське лікування буде закінчено, застосовується масаж, ЛФК та ​​вправи, оскільки вони дуже добре допомагають впоратися з хронічним тендинитом коліна.

Прогноз зазвичай сприятливий. Якщо захворювання гостре і було діагностовано в першій або другій стадії, то можливе повне одужання. Якщо ж воно перейшло в хронічну стадію, то позбутися від нього неможливо, можна тільки відстрочити загострення. При цьому бажано не навантажувати уражений суглоб і не займатися спортом.

Оставить комментарий