Які вправи застосовують при хворобі Бехтерева?

Зміст:

  • Симптоматична картина
  • Щоденна ходьба
  • Ранкова зарядка
  • Протипоказання

Хвороба Бехтерева входить в групу системних хронічних патологій. Суть його полягає у формуванні запальних явищ в суглобових зчленуваннях, особливо в артрсоединениях хребетного стовпа. У разі відсутності своєчасної терапії можливе їх зрощення. ЛФК при цьому захворюванні виступет базисним заходом у терапевтичних підходах. Хвороби Бехтерева характерне стрімке прогресування, що часто призводить до інвалідизації пацієнта.

Симптоматична картина

Основним проявом виступає відчуття болю у суглобовому апараті. У ранковий час пацієнт відчуває скутість і біль у спині. При кожній фізнагрузок на м’язово-скелетний апарат хворий відчуває поліпшення самопочуття. Незважаючи на поразку виключно хребта, болюче відчуття іррадіює на всю площину спини. Такий стан пояснюється ураженням нейрокорешков, які іннервують всі тулуб і кінцівки.

Щоденна ходьба

З метою підтримання стану при патологічному процесі срекомендуется звернутися за консультацією реабілітаційний центр, де запропонують спеціальні програми для відповідних пацієнтів. При відсутності можливості скористатися послугами відповідного центру слід зайнятися ЛФК в домашніх умовах. Нижче наводяться деякі досить прості фізичні вправи для покращення фізичного стану при хворобі Бехтерева.

Оскільки хворі в ранковий час страждають від скутості, то ходьбу слід проводити у зручний час. Початкові прогулянки слід починати з двокілометрової відстані, причому щодня, при цьому рекомендується збільшувати дистанцію до п’яти кілометрів в день. Такі вправи допоможуть зняти скутість з хребетного стовпа. Фахівці також рекомендують відвідувати спортивний зал двічі в тиждень.

Внаслідок тривалих прогулянок поліпшується кровообіг, стабілізується кров’яний тиск і відбувається зміцнення м’язового каркаса спини і кінцівок.

Ранкова зарядка

Кожен ранок повинно починатися з фіззарядки тривалістю більше 10 хв. Під час сну запальні процеси активізуються, тому ранкова гімнастика сприяє зняттю скутості і відновлення функціонування опорно-рухової системи. У разі «сидячої» слід проводити зміну позиції кожні півгодини. Патологія передбачає гемозастой на хребетному рівні, тому зарядка сприяє ліквідації набряків (в тому числі і у вісцеральних органах), яка розвинулася внаслідок застою кровообігу.

«Книжка»

В цьому випадку треба прийняти позицію лежачи на спинний поверхні, ноги поєднати, руки витягніть в сторони. Далі зробити поворот вліво, при цьому праву долонну площину поєднати з лівої ноги забороняється піднімати над підлогою (постіллю). Повернутися в початкове положення, зробити глибокий вдих. Виконати аналогічну вправу на іншій стороні. Повторити не менше 4-х разів.

Грудна клітка, повністю наповнюючись, діє на поруч розміщені органи. Рівна постава потрібна для правильного зміцнення м’язового апарату хребетного стовпа, повороти сприяють поліпшенню трофічних процесів в суглобових позвонкових зчленуваннях.

«Удав»

Прийняти положення лежачи на черевній поверхні, голова доторкається до площини підлоги (ліжка), верхні кінцівки розташовуються на рівні плечових суглобових зчленувань. Далі підняти голову і верхню третину корпусу на вирівняних руках. Голову відвернути вліво. Далі повернутися в початкову позицію, глибоко видихнути. Виконати описане вправу і в протилежну сторону. Повторити 4 і більш рази.

Розвороти головою сприяють попередженню освіти остеохондрозу, при цьому не слід занадто захоплюватися, можна досягти протилежного ефекту (гіпермобільність суглобів шийної області).

«Плавець»

Прийняти положення лежачи на черевній площині, верхні кінцівки скласти під лоб, далі випрямити ліву руку в передньому напрямку, а праву ногу — в задньому, глибоко видихнути. Далі повернутися в початкову позицію. Описані рухові акти зробити і з протилежного боку. Виконувати чотири рази. Рекомендується запам’ятати, що при надмірної втоми вправу слід перервати.

Описані вправи дозволяють поліпшити кровообіг, що призводить до усунення набряку в тканинах і суглобах.

Протипоказання

У разі, коли лікувальна фізкультура викликає болюче відчуття, слід зменшити амплітуду рухових актів і кількість вправ. При цьому захворюванні забороняється виконувати активний біг і стрибки. У цьому випадку рекомендується перерозподілити принцип дихання – частіше дихати через ніс, і при збільшенні навантаження переходити на дихання через рот. Категорично забороняється виконувати рухи різко і швидко, всі вправи ЛФК повинні виконуватися плавним і повільним чином.

Гімнастичним занять при хворобі Бехтерева притаманний щадний характер. Слід пам’ятати і про дієту, раціон повинен бути багатий вітамінно-мінеральними комплексами.

Оставить комментарий