Препателлярний бурсити колінного суглоба — симптоми і лікування

Зміст:

  • Причини
  • Форми
  • Як проявляється
  • Діагностика
  • Як позбутися

Препателлярний бурсит – запальний процес, який розвивається в районі преднадколенной бурси з накопиченням патологічної рідини в синовіальній сумці. Освіта знаходиться трохи вище колінної чашечки і призначене для зменшення тертя між надколіннику і оточуючими тканинами.

Зазвичай патологія виникає з-за інтенсивних навантажень на ноги. Тому найчастіше буває у молодих людей, що активно займаються спортом, наприклад, футболом.

Причини

Основна причина – травми, навіть мінімальні і непомітні, які протікають без симптомів. Якщо такі травми трапляються часто, то попередні не встигають гоїтися. Це і призводить до появи постійного запалення в області коліна.

Крім футболістів, це ж спостерігається у вантажників, і у тих, хто багато займається гірськими лижами, а також у будівельників і легкоатлетів.

Форми

Всього прийнято виділяти дві форми патології – гостру і хронічну. Кожна з них має свої симптоми і принципи лікування, тому відрізнити одне від іншого дуже важливо.

Гострий препателлярний бурсит починає розвиватися після попадання мікробів всередину суглоба при пошкодженні шкіри. При цьому мікроорганізми проникають в синовіальну оболонку, що і призводить до появи запального процесу. Це є причиною розвитку інфекційної форми.

Найчастіше патологія виникає на тлі ВІЛ-інфекції, аутоімунних порушень, цукрового діабету, алкоголізму, онкології. До факторів ризику можна віднести прийом цитостатиків, антибіотиків і кортикостероїдів.

Друга форма має хронічний перебіг. Найчастіше воно розвивається у літніх пацієнтів, коли звичайний бурсит стає викликає дегенеративно-дистрофічні зміни.

Причиною може виявитися і травма з ушкодженням судини. При цьому кров буде витікати з порожнину суглоба, де розвинеться запалення і викликає больові відчуття і інші симптоми запального процесу.

Як проявляється

Препателлярний бурсити колінного суглоба має специфічні симптоми, які дозволяють без проблем поставити точний діагноз. Основні прояви – поява набряку і біль в районі коліна або трохи нижче, іноді біль розвивається і вище.

Якщо причиною є травма, то симптоми розвиваються тільки через добу, і на нозі це виглядає як синяк.

Якщо запалення пов’язане з мікротравмами, тоді симптоми розвиваються повільно і свого піку можуть досягти тільки через кілька тижнів.

Серед головних симптомів виділяється локальна набряклість, що пов’язано зі збільшенням синовіальної сумки. Якщо все залишити без лікування, то коліно візуально може збільшитися вдвічі.

Бурсит препателлярний коліна також має і такий прояв, як болючість при промацуванні. Якщо всередині скупчився гній, тоді з’являються відчуття печіння і смикають болю. Ще один важливий ознака – обмеження рухливості. Пацієнт не здатний вести звичний для нього спосіб життя, так як коліно не дозволяє зігнути або розігнути ногу повністю. Опора на уражену ногу теж сильно обмежена.

Ще один важливий ознака – почервоніння шкіри над суглобом. На дотик вона стає гарячою, іноді відзначається і загальне підвищення температури. При відсутності лікування можуть розвинутися різні інфекційні ускладнення, які навіть можуть загрожувати життю пацієнта.

Діагностика

Перш, ніж приступати до лікування, потрібно точно поставити діагноз і встановити причини патології.

Після збору анамнезу слід провести візуальної огляд ураженого коліна. Також при необхідності лікар може виконати пункцію колінного суглоба для одержання невеликої кількості синовіальної рідини, яку треба відправити на дослідження. Це дозволить виявити мікроб, який викликав запалення, а також зрозуміти, якими ліками краще всього проводити лікування.

Може бути призначена рентгенографія, хоча вона часто буває малоінформативні, а також КТ або УЗД, які дозволять лікарю отримати більше інформації.

Як позбутися

Препателлярний бурсити колінного суглоба потребує комплексного лікування, яке проводиться тільки лікарем, інакше можуть з’явитися різні незворотні ускладнення.

Найчастіше використовуються засоби з групи НПЗЗ, які допомагають зняти біль і запалення. Серед таких ліків в основному застосовуються ібупрофен, нурофен, ортофен та багато інших, але вони повинні призначатися тільки лікарем.

Препаратами для лікування можуть бути і антибіотики, особливо якщо причиною патології став інфекційна форма. Найчастіше перевага віддається ліків цефалоспоринового ряду. Їх також повинен призначити тільки лікар.

На період лікування ураженої кінцівки повинен бути забезпечений спокій, що робиться з допомогою гіпсування або накладення спеціальних шин.

Оставить комментарий