Лігаментоз колінного суглоба — симптоми і лікування

зміст:

  • причини
  • Основні прояви
  • діагностика
  • як позбутися

Лігаментоз колінного суглоба — одне з найпоширеніших захворювань коліна. Що це таке і як боротися з цією патологією?

В основі захворювання — ураженні зв’язок і сухожиль. На відміну від запальної форми, ця патологія протікає як хронічна, невиліковна, яка носить дистрофічний характер і приносить пацієнтові чимало проблем у повсякденному житті.

причини

Хвороба не з’являється сама по собі. Для її розвитку завжди є причини і сприятливі фактори. Так, наприклад, в групу ризику входять ті, хто постійно займається спортом на професійному рівні, а також протягом дня сильно навантажує колінний суглоб.

Травматологи і ортопеди виділяють немало інших причин, які можуть викликати патологію. це:

  1. Вікові зміни. Найчастіше патологія діагностується у людей похилого віку. Причина — вікові дегенеративні зміни в зв’язках і сухожиллях. Тому хвороба найчастіше з’являється у людей у ​​віці від 60 років.
  2. Постійні запальні захворювання коліна, які носять назву лігаментит. Сюди ж можна віднести множинні травми, які були отримані протягом життя.
  3. Часті, але незначні ураження суглоба. При цьому пацієнт не звертається до лікаря, так як ніяких симптомів не відчуває. В результаті суглоб сильно пошкоджується, а постійний запальний процес призводить до дегенерації.
  4. Остеоартроз, при якому страждає не тільки коліно, але і м’які тканини, які його оточують.
  5. Малорухливий спосіб життя.
  6. Відсутність фізичного навантаження.

Виходить, що патологія частіше розвивається у професійних спортсменів і у літніх людей.

Основні прояви

Симптоми лігаментоз колінного суглоба розвиваються поступово. Все починається з ледь помітних больових відчуттів, які з’являються під час ходьби. Потім біль стає все сильніше, значно обмежуючи можливості людини. Особливо сильною вона стає під час ходьби або бігу.

Другий важливий симптом — часткове, а потім і повна відсутність рухливості в ураженому суглобі. При цьому людина втрачає можливість пересуватися самостійно. Але і цей симптом розвивається поступово, зазвичай протягом декількох років при відсутності лікування.

На місці патології починає розвивається невелика припухлість, болючість при пальпації, коліно стає помітно набряклим. Однак виражених ознак запального процесу не спостерігається. Тобто у пацієнта не буде підвищеної температури тіла або місцевого підвищення температури, також немає загального нездужання.

При перших же симптомах треба обов’язково звернутися до лікаря. Будь-яке зволікання в лікуванні може привести до незворотності процесу, і коліно просто перестане здійснювати всі свої функції, а людина отримає інвалідність. До того ж, у міру розвитку патології біль стане ще сильніше і впоратися з нею не вийде вже ніякими ліками.

діагностика

Для діагностики найкраще використовувати МРТ або УЗД. Інші популярні методи, наприклад, рентгенографія або КТ, можуть не відобразити справжній стан суглоба на самому початку розвитку патології.

УЗД використовується в першу чергу. Ця методика дозволяє детально вивчити стан самого коліна, а також встановити патології з боку м’яких тканин, якщо вони присутні. Причому поставити правильний діагноз даний метод дозволяє з самого початку розвитку захворювання.

МРТ дозволяє не тільки детально вивчити стан суглоба, але і точно вказати на причину патології. При використанні цього методу є можливість запобігти появі серйозних ускладнень.

як позбутися

Лікування лігаментоз колінного суглоба має бути комплексним і призначатися тільки лікарем.

На перших етапах використовується консервативна терапія, при занедбаності може знадобитися операція.

В першу чергу пацієнт повинен дотримуватися правила, при якому на суглоб виявляється мінімальне навантаження. Це носіння або гіпсової пов’язки, або спеціального м’якого обмежувача. Також заборонені фізичні навантаження.

З лікарських препаратів застосовуються протизапальні засоби, хондропротектори, вітаміни групи В. Обов’язково потрібно правильне харчування і повне виключення алкоголю, жирного, смаженого, гострого і солоного. Після того, як напади болю припиняться, можна пройти повний курс фізіотерапії.

Операція призначається, коли велика частина зв’язок спинилася виконувати свої функції.

Оставить комментарий