Застарілий перелом куприка — симптоми, лікування і наслідки

Зміст:

  • Причини
  • Клінічна картина
  • Ускладнення
  • Консервативна терапія та операція

per-kop2

Застарілий перелом куприка — травма, від якої і до звернення до лікаря пройшло більше 5 діб. При цьому організм, як і після будь-якого пошкодження, намагається відновитися самостійно, і після того, як пройде певний період, на цьому місці поступово формується кісткова мозоль, основна функція якої – з’єднати зламані кістки.

При цьому такий самостійно зрощену перелом куприка доставляє чимало проблем пацієнта, так і при його лікуванні повинні враховуватися деякі важливі фактори. Зрощення кісток проходить не під контролем фахівців, а саме по собі, і як саме буде проходити цей процес, сказати практично неможливо.

Якщо при травмі не було зсуву або якихось додаткових негативних факторів, то таке зрощення кісток, як правило, проходить без будь-яких ускладнень і цілісність кістки відновлюється самостійно. Але краще не ризикувати і в день отримання пошкодження обов’язково звернутися до фахівців для проведення рентгенологічного обстеження та вибору подальшої тактики лікування.

Причини

Основна причина – падіння, яке може бути випадковим, наприклад, при ожеледі, або навмисним, а також падіння з висоти, дорожньо-транспортні пригоди. Іноді така травма може виникати під час пологів, коли був поставлений попередній діагноз великого плоду.

В залежності від того, що стало причиною, перелом цієї частини хребта буває як зі зміщенням, так і без нього, а також відкритим або закритим.

Клінічна картина

Симптоми застарілого перелом куприка практично схожі з симптомами, які з’являються відразу після травми. І перша ознака – це біль, який з’являється одразу ж. Інтенсивність больового синдрому посилюється при спробі виконати той чи інший рух, а при спробі сісти він стає настільки сильним, що потерпілому потрібні знеболювальні засоби.

У місці удару перший час може спостерігатися сильний набряк, що з часом зазвичай викликає проблеми зі стільцем. Тривалість цього періоду, а також ступінь вираженості набряку залежать від сили пошкодження. Але, як правило, пацієнти з застарілим переломом, які приходять на прийом до лікаря, такого симптому вже не мають.

В зоні ушкодження при переломі зі зміщенням можна виявити патологічну рухливість, і, звичайно, через декілька днів після події починає розвиватися гематома, за кольором якою можна визначити вік травми.

У більш рідкісних випадках трапляється перелом куприка зі зміщенням. Це більш важка форма, яка без лікування згодом часто призводить до різних ускладнень. Що ж стосується самолікування або пізнього звернення до лікаря, то це тільки посилить загальний стан і може стати причиною пошкодження кісткового мозку, що призводить в результаті до парезів і паралічів.

Ускладнення

per-kopНаслідки застарілого пошкодження куприка можуть бути самими різними. Це, в першу чергу, сильний біль, яка може тривати досить довго. Однак найважчі наслідки виникають тоді, коли стався перелом куприка зі змішанням і осколок, який при цьому утворився, пошкодив спинний мозок. Це може призвести до розвитку сильних головних болів, обмеження нервових закінчень, які тягнуться до будь-якого органу, що нерідко провокує розвиток хронічного захворювання.

При неправильно зрощених кістках можуть виникнути проблеми з дефекацією, з’явитися гнійники або свищі, які лікуються тільки оперативним шляхом.

Консервативна терапія та операція

Лікування застарілого перелом куприка залежить від загального стану спинного мозку і від виду травми. Так, наприклад, якщо кісткова мозоль почала з’являтися при переломі без зміщення, то в цьому випадку пацієнту слід дотримуватися постільного режиму, приймати знеболюючі і протизапальні препарати і намагатися якомога менше рухатися.

Якщо діагностовано перелом зі зміщенням, і він вже почав зростатися, то в цьому випадку після проведення рентгенологічного дослідження або КТ і МРТ приймається рішення про оперативне втручання. Операція проводиться для відновлення цілісності кісткового скелета і для того, щоб уникнути всіляких ускладнень. Однак перед її проведення повинні враховуватись такі фактори, як вік пацієнта, наявність хронічних захворювань, ступінь ускладнень після наркозу і багато іншого. Тому приймати рішення про оперативне втручання може тільки лікар після ретельного зважування всіх «за» і «проти».

Оставить комментарий