Забій куприка — основні симптоми і можливі наслідки удару

зміст:

  • Які можуть бути наслідки удару куприка?
  • Як розпізнати забій?

Копчик — досить вразливе місце на людському тілі, але ми це постійно забуваємо. При цьому пошкодити куприк при падінні досить легко. Втім, пошкодження іноді з’являються навіть в тому випадку, коли ми отримали незначний забій куприка, симптоми якого не надто яскраво проявляються. Але саме ця ситуація набагато небезпечніше, ніж перелом, який заявляє про себе різким болем. Але давайте поки залишимо осторонь загальні міркування і розберемося.

Які можуть бути наслідки?

Незважаючи на нібито несерйозність ситуації, давайте розберемося з можливими варіантами розвитку подій.

Якщо забій був сильним, то через час він може прийняти хронічну форму

Якщо забій був сильним, то через час він може прийняти хронічну форму

З одного боку зрозуміло, що якщо стався забій, наслідки не змусять себе довго чекати. Але насправді саме забій може заявити про себе не відразу, а тільки через кілька днів. При цьому біль — це далеко не найнебезпечніше з того, що може бути наслідком подібного удару.

Забій куприка взагалі, незалежно від віку людини, часто стає причиною маси хвороб ряду внутрішніх органів. Аж до того, що у людини з’являються хронічні головні болі, що, здавалося б, ніяк не може бути пов’язано з куприком. Але насправді проблема в тому, що спинний мозок оточує досить тверда оболонка, яка чимось нагадує панчіх. Верхня частина цієї оболонки оточує обидві півкулі людського мозку, а нижня кріпиться до куприка. Зсув, яке відбувається в результаті удару, в деякій мірі «натягує» цю оболонку, що призводить до здавлення тканин і судин головного мозку, в результаті чого і з’являється головний біль. Крім того, в деякій мірі можуть бути пошкоджені або здавлені нервові закінчення, які йдуть від спинного мозку до внутрішніх органів. А це вже причина появи маси різних захворювань,

Зрозуміло, що найнебезпечніше з можливих наслідків в даній ситуації — пошкодження самого спинного мозку, аж до компресійних переломів хребців і вдавлення верхньої частини спинного мозку в потилицю. Ясно, що настільки сильна компресія не може пройти безслідно, але при цьому біль часто зникає, а наслідки удару не виявляються досить довго — до декількох років. Але якщо забій був дійсно сильним, то через час він може прийняти хронічну форму. У цьому випадку біль виникатиме періодично в певних ситуаціях (наприклад, коли людині потрібно присісти), що далеко не кращим чином позначається на психологічному стані людини.

Коли людина довгий час не може позбутися від болю в куприку незважаючи на лікування, може знадобитися хірургічне втручання. В такому випадку проводиться по ситуації або вправлення, або видалення куприка. Так що, не варто затягувати з лікуванням ударів куприка, до лікаря слід звертатися при появі перших же симптомів забиття куприка .

Як розпізнати забій?

Взагалі симптоми забиття куприка досить виражені. В першу чергу це, звичайно, больовий синдром, який з’являється відразу після забиття. При цьому біль досить сильна, така, що людина просто не може знайти собі місця в пошуках пози, яка дозволить послабити больовий синдром. Через кілька годин біль відступить, але будь-яка спроба повноцінно пройтися або сісти буде приводити до рецидиву проблеми і нового спалаху болю.

Але саме такий відступ болю багато хто сприймає як привід, щоб не звертатися до лікаря, оскільки травма «несерйозна» . Важко придумати найгірше рішення в такій ситуації, оскільки є ризик розвитку різних ускладнень і появи незворотних процесів. При цьому куприк може хворіти дуже довго, навіть кілька років. У такій ситуації не уникнути розвитку хронічного удару куприка. Біль в цьому випадку буде слабкіше, але і виникати буде регулярно.

Інший помітний симптом — це з’явилася гематома. Її поява обумовлена ​​пошкодженням дрібних кровоносних судин, з яких кров потрапляє в м’які тканини. Але такий же синець може говорити про перелом куприка, тому для встановлення точного діагнозу необхідно проходити рентгенографію. При цьому за кольором синця можна легко визначити давність травми. Але в тих випадках, коли зовнішні симптоми виражені слабо, лікар змушений орієнтуватися на слова пацієнта.

Оставить комментарий