Бурсит кульшового суглоба — симптоми і лікування

Зміст:

 • Причинні фактори
 • Симптоматична картина
 • Сіднична форма
 • Вертельная форма
 • Діагностування
 • Терапевтична тактика

Бурсит кульшового суглоба (КС) представлений формуванням запального явища в синовіальній парасуставной сумці, останньої притаманні амортизуючі функції, і в разі ковзання м’язових волокон сприяє зниженню взаимотрения кісткових структур і вкривають їх м’яких тканин.

У медичній практиці ця патологія входить в групу ортопедичних, формування яких супроводжується запаленням бурси, що призводить до збільшення обсягу ексудату в артикулярних порожнинах.

Причинні фактори

Це — запалення, яке вражає синовіальну капсулу ТБС (вертлужную або сідничний).

Провокуючі фактори в більшості випадків мають зв’язок з різними травмированиями та пошкодженнями тибиальной кістки. З основних факторів, які провокують цей патпроцесс, можна виділити:

 • Зайві постійні фізнагрузкі на артрсоединение.
 • Патології хребта (сколіоз, артроз або артрити).
 • Різниця у довжині нижніх кінцівок.
 • Оперативні втручання на ТБС.
 • Остеонарости.
 • Кальцієві відкладення.

Сильні бігові вправи і спорт на велосипедах, часто повторювані підйоми по сходовому маршу, тривале перебування пацієнта в стоячій позиції можуть призвести до зайвих навантажень на артрсочленение, що веде до розвитку патпроцесса в бурсі.

Клубово-гребешкова форма – це запалення однойменної сумки, розташовується на внутрішній поверхні стегна, де і расплагается альгический синдром.

Різниця в довжині кінцівок часто призводить до подразнення синовіт, яке веде до розвитку запального явища в артрсумке. Операції (наприклад, ендопротезування КС) іноді провокують розвиток описаного захворювання. Травми стегнової області та остеовирости, які формуються в сухожильно області, кріпиться з трохантером, часто провокують утворення бурситу.

Симптоматична картина

Базисним проявом патпроцесса є гострий хворобливий синдром у артстрсоединении, локалізація якого зазначається хворими з латеральній площині стегна. На початкових етапах він буває сильно вираженим, однак, по мірі генералізації запального процесу з плином часу хворі відзначають його регресію.

Спостерігаються й інші прояви:

 • Болюча припухлість округлої форми розміром до 100 мм.
 • Парабурсальная тканинна набряклість.
 • Лихоманка, в деяких випадках до 40°.
 • Почервоніння шкірного покриву.
 • Загальне нездужання.
 • Дисфункционирование суглобового зчленування.

У разі вертлюжного бурситу розвивається інтенсивний алгический синдром на зовнішній стегнової площині, яка зумовлює складнощі з лежанням на хворому боці. Хворого турбує неспокійний сон. Пекучий біль перешкоджає підняттю по сходах і сковує пацієнта у вчиненні активних рухових актів.

Сіднична форма

Сіднична форма супроводжується таким же альгичесикм синдромом, тільки за скаргами хворих він тупого характеру, у верхній зоні стегна, таке відчувається у разі пронації/супінації його і підйому вгору. Воно іноді інтенсифікується у разі тривалого сидіння на твердій площині.

При хронізації запального процесу симпомокомплекс стає менш інтенсивним, а в ділянці локалізації запалення сумки відзначається невеликих розмірів м’яка кругла припухлість. Такої трансформації властиво відсутність пекучої хворобливості і интактность суглобового функціонування. Загострення обумовлює збільшення обсягу випоту в бурсу, що веде до формування кістозної порожнини, усередині якої випотевший ексудат.

У випадку інфекційної природи може розвинутися гнійне різновид. Її базисним ознакою – різке больове відчуття в момент відведення ноги, згинання-розгинання стегна. По латеральній площині стегна відзначається припухлість. Унаслідок вираженої болючості хворий не може зігнути або розігнути ногу, що обумовлює постійне перебування стегна в напівзігнутої позиції з зовнішнім відведенням.

Вертельная форма

Вертельная різновид запалення в однойменній бурсі, розташованої поруч з трохантером. Спостерігається дещо частіше в порівнянні з попередніми формами. Така різновид протікає в супроводі больового відчуття на латеральній поверхні стегна, зверху, набряклості в тій же зоні, дискомфорт під час здійснення рухових актів, нездужанні, навіть лихоманки. Часто така патологія формується в осіб, які активно займаються спортом, головним чином, жіночої статі, оскільки їх таз набагато ширше чоловічого, тому трохантер у жінок розташовується далі від серединної лінії тулуба, що і зумовлює більш виражену тертя м’язових груп про його поверхню.

Больовий синдром характеризується гостротою, пекучістю, поширенням уздовж зовнішньої площини стегна. Дискомфортні болю регресують в спокої, але при незначних физнагрузках різко інтенсифікується. Хворий часто пред’являє скарги на нічні болі, що виникають, коли хворий лежить на боці з пошкодженим суглобом. У професійних бігунів у разі збільшення спортивної фізнагрузкі відзначається посилення больового відчуття, в основному таке трапляється при збільшенні дистанції або складністю тренування.

Патологія при деяких обставинах протікає хронічно. Гостра форма часто розвивається на тлі травмування в момент падіння, раптового зіткнення з чимось. Тут характерно розвиток під час удару якогось клацання. Діагностування проводиться методом тесту Обера, пальпирования, у певних варіантах застосовується рентгендослідження з метою виявлення кальцифікатів.

Діагностування

Діагноз встановлюється на основі повної фізикального огляду. При огляді спеціаліст з’ясовує характер альгического синдрому, передумови його розвитку, місця розташування та ін. Проводиться пальпування ТБС, проба Обера (біль при відведенні стегнової частини ноги).

Диагносирование в силу деяких складнощів базується на двох основних факторах: оцінки больового синдрому і рентгендослідженні або МРТ. Діагноз підтверджується за допомогою ін’єкції хворому знеболююче, це призводить до деякого полегшення стану.

Терапевтична тактика

Необхідно консервативне лікування у вигляді физактивности — обмеження будь-якої діяльності, що викликає альгический синдром. Показано негормональні антизапальні препарати, купирующие біль і активність патпроцесса. Також в більш важких формах показані гормональні лексредства в комбінації з місцево діють аннестетиками.

Терапія незапущенного виду проводиться в домашніх умовах і передбачає одноразове внутрибурсальное введення лікзасобів. У разі рецидиву та відновлення больового синдрому хворому ін’єкцію можуть повторити.

Консервативний метод побудований на індивідуальній ЛФК, , поєднується з антизапальними препаратами і фізіотерапією.

З метою запобігання хронізації захворювання необхідно медикаментозну терапію поєднувати з народної рецептурою (компреси з ромашкою, шавлією, календулою і бруньками сосни).

Оставить комментарий