Бурсит плечового і ліктьового суглоба: фото, симптоми і методи лікування

зміст:

  • причини
  • симптоми
  • лікування

В області суглобів практично завжди спостерігається активний рух кісток, сухожиль і зв’язок, через який виникає тертя. Для зменшення тертя і поліпшення ковзання суглобів потрібна синовіальна рідина, яка знаходиться в навколосуглобових сумках, також званих бурсами. У деяких випадках в цих бурсах починається запальний процес, який може бути:

  • гнійним (з утворенням гною, причиною появи якого зазвичай є мікроорганізми);
  • серозним (найлегша форма запального процесу, при якій спостерігається запалення без утворення гною);
  • геморагічний (що супроводжується крововиливом в порожнину суглоба).

Розвиток такого запалення і називається бурсит.

loktevoj-bursit1

Які причини розвитку ліктьового і плечового бурситів?

Плече і лікоть — саме ті суглоби, які найчастіше страждають від такого запалення. Бурсит зазвичай виникає після їх травмування або ж в результаті тривалого навантаження на ці суглоби. Різні удари, падіння, тривале навантаження на суглоб — все це призводить до того, що околосуставная сумка запалюється і заповнюється рідиною.

Бурсит ліктьового суглоба для багатьох є професійним захворюванням. Так, «лікоть студента», «лікоть тенісиста» — це все синоніми цієї хвороби. І в цьому випадку розвиток хвороби пов’язане з тим, що студенти підлягає спираються на лікті, коли пишуть, а для тенісистів і спортсменів взагалі травма ліктьового суглоба — дуже поширене явище.

Bursit1Бурсит плечового суглоба має ті ж причини розвитку, але він частіше вражає саме спортсменів, у яких вид спорту передбачає широкі амплітудні махи руками. При цьому розрізняють субакроміальний і субдельтоподібному бурсит в залежності від того, яка саме сумка запалилася.

Крім перевантажень і травм бувають і інші причини розвитку цього запалення. Так, при деяких захворюваннях в бурсу потрапляють хвороботворні мікроорганізми, через які розвивається гнійний бурсит ліктьового або плечового суглоба. Втім, в деяких випадках інфекція в навколосуглобових сумку потрапляє просто через відкриту рану — результат буде тим-же.

Окремо варто згадати вапняний бурсит — ця форма захворювання зазвичай викликана порушенням обміну речовин, тому лікування його — завдання досить складна, яка включає в себе не стільки медикаменти, скільки правильне харчування і лікувальну фізкультуру. При такій формі хвороби відбувається відкладення солей кальцію, що в деяких випадках призводить до погіршення рухливості суглоба.

симптоми бурситу

Бурсит ліктьового або плечового суглоба завжди починається з набряку. Зазвичай набряк з’являється через час після отримання травми або тривалої перевантаження. У перший час він не є проблемою, оскільки рух в суглобі не обмежує і больових відчуттів не приносить. Саме тому люди часто ігнорують цей перший симптом.

0209898111

Але в цей час запальний процес поступово розвивається, а околосуставная сумка починає поступово збільшуватися — це відбувається через застій синовіальної рідини. Через час суглоб починає хворіти, руху в ньому також починають обмежуватися через больових відчуттів. Над ураженою областю червоніє шкіра, локально підвищується температура.

Якщо синовіальна рідина не інфікована, то симптоми цим і обмежуються. Але якщо в неї потрапили хвороботворні мікроорганізми, то ситуація різко погіршується, оскільки розвивається гнійний бурсит. В цьому випадку з’являються також ознаки інтоксикації організму — нездужання, озноб, головний біль і підвищення температури тіла до 39-40 градусів. Якщо при цьому не проводиться належне лікування, то з’являється небезпека розвитку гнійного артриту.

Хронічна форма бурситу відрізняється від гострої регулярними загостреннями стану і мізерністю симптомів, що у певною мірою ускладнює діагностику. Хронічний бурсит ліктьового і плечового суглоба серйозно знижує працездатність людини, при цьому консервативне лікування вже не буде достатньо ефективним.

Як лікують це захворювання?

Лікування такого захворювання як плечовий або ліктьовий бурсит є досить складним, хоча побутує хибна думка, що від нього можна позбутися повністю народними засобами. Сам курс лікування багато в чому залежить від причин розвитку запалення, а більшість народних методів здатне тільки зменшити больовий синдром. Природно, це в деякій мірі допоможе при серозної формі хвороби, хоча і збільшується ризик переходу її в хронічну. Але при гнійному запаленні ніякі прогрівання і припарки користі не принесуть, оскільки вони ніяк не можуть усунути інфекцію.

Лікування бурситу ліктьового суглоба, наприклад, починається з досить складною діагностики, при якій проводиться навіть пункція суглоба, а тільки потім призначаються відповідні ліки. Поки не визначена форма захворювання — жоден лікар не візьметься призначити повноцінний курс лікування. При цьому можна виділити тільки кілька основних пунктів, на які спирається будь-який фахівець при виборі лікування.

Незалежно від форми захворювання одними з перших призначаються нестероїдні протизапальні препарати. Їх задача проста і зрозуміла — зняти біль і зменшити запалення. Але такі ліки не вийде приймати довго через їх побічних ефектів, тому при тривалому лікуванні дози

Якщо серозний бурсит ліктьового або плечового суглоба передбачає в основному лікування мазями і спокій, то при гнійної формі потрібне лікування антибіотиками, причому таблетки далеко не завжди виявляються досить ефективними і практично завжди необхідне оперативне втручання. У цьому випадку проводиться пункція сумки, потім її промивають спеціальними розчинами (в основному — антибактеріальними розчинами і кортикостероїдами) і дренують до тих пора, поки запалення не пройде.

bursitis61

При хронічній формі хвороби також часто потрібно хірургічне втручання, але тут вже мова йде не про пункції, а про бурсектоміі — висічення ураженої суглобової сумки.

Застосовувані при лікуванні фізіотерапевтичні методи зазвичай допомагають тільки зменшити больовий синдром і набряк. Такі методи, як і немедикаментозні народні засоби, добре допомагають при серозному бурситі, але практично марні при гнійному.

Оставить комментарий