Субакромиальный бурсит плечового суглоба — симптоми і лікування

Зміст:

 • Прояви
 • Діагностика
 • Основні принципи терапії
 • Терапія мазями

Bursit1Субакромиальный бурсит – це патологічний стан, який виникає в плечовому суглобі. Причому найчастіше це захворювання діагностується у професійних спортсменів — тенісистів, гольфістів, баскетболістів.

Патологія виникає тоді, коли на область суглоба доводиться занадто великий внутрішній тиск і навантаження. Це й стає причиною мікротравм в області суглобів і сполучної тканини. Але якою б мінімальною і непомітною не була травма, при її розвитку все одно відбувається виділення невеликої кількості крові, яка накопичується в суглобі і призводить до розвитку запального процесу. Таке запалення називається асептичним.

В результаті цього з’являються сильні болі, а також обмеження рухливості в ураженому суглобі. Так, наприклад, людина не може підняти руки вгору, витягнути їх в сторони або зробити ними кругові обертання. Болючість та обмеження рухів також і супроводжуються набряком.

Однак травма плеча і надмірні навантаження – це не єдині причини появи захворювання. До нього також можуть привести і такі патологічні стани, як часті і тривалі монотонні рухи руками, інфекція, яка потрапила в субакромиальную сумку, гормональні порушення, аутоімунні захворювання.

Прояви

Симптоми субакроміального бурситу правого або лівого плечового суглоба завжди яскраво виражені і в деяких випадках діагноз можна поставити тільки за скаргами пацієнта, не вдаючись до будь-якого обстеженню. До основним ознаками захворювання можна віднести:

 1. Сильну біль, яка стає буквально нестерпним при найменшому русі рукою.
 2. Практично постійне відчуття слабкості і втоми м’язів рук. Відбувається це із-за наявності набряку і запального процесу, в який залучаються нервові закінчення плечового суглоба.
 3. Неможливість рухати ураженою кінцівкою.
 4. Наявність набряку.
 5. Хворобливі відчуття при пальпації.
 6. Під час пункції виявляється рідина з домішкою крові і гною.

Методика лікування залежить тільки від ступеня тяжкості захворювання і від того, як далеко зайшов запальний процес.

Діагностика

Для постановки правильного діагнозу проводяться діагностичні процедури. Так, наприклад, стадію захворювання можна визначити при рентгенографії. У більш важких випадках, коли постановка діагнозу ускладнюється, можуть бути використані такі методи, як МРТ або КТ.

Основні принципи терапії

Лікування цього захворювання має бути комплексною і включати в себе як консервативні методи – мазі, таблетки, вправи, масаж, так і хірургічне лікування, яке проводиться, якщо консервативна терапія не допомагає.

Якщо бурсит знаходиться на гострій стадії, то основні рекомендації – це спокій для руки, зігріваючі компреси і тиснуть пов’язки. Якщо захворювання протікає хронічно, то в період загострення потрібно обов’язково проводити видалення рідини з суглоба з подальшим введенням антибіотиків.

Якщо бурсит викликаний травмою, то в лікуванні можна використовувати гідрокортизон. Ці препарати допомагають впоратися із запальними процесами і не допустити розвитку ускладнень.

Існує кілька оперативних методів лікування цієї патології. Так, наприклад, при необхідності може бути розкрита синовіальна порожнину з подальшим видаленням гною, однак у цьому випадку післяопераційна рана може довго гоїтися.

Найбільш радикальним оперативним методом можна вважати той, який проводиться з повним видаленням синовіальної сумки без її розкриття. До цього способу вдаються лише в крайніх випадках, коли інші методи виявились малоефективними.

Терапія мазями

Лікування субакроміального бурситу плечового суглоба на його початковій стадії завжди починається з використання мазей. Це дозволяє поліпшити загальне самопочуття і прискорює одужання. Найбільш поширеними можна вважати такі препарати, як:

 1. Вольтарен емульгель.
 2. Гель Дип Реліф.
 3. Мазь найз.
 4. 2% мазь ортофен.
 5. Фастум-гель.
 6. Лінімент метилсаліцилату.
 7. Лінімент хлороформу.
 8. Финалгон.
 9. Гимнастогал.
 10. Мелливенон.
 11. Випарин.
 12. Випросал.
 13. Випратокс.
 14. Капситрин.
 15. Камфоцин.

Використовувати ці препарати потрібно строго за призначенням лікаря. Як правило, вони переносяться добре, а з найпоширеніших побічних явищ варто відзначити алергічні реакції – свербіж, кропив’янка, почервоніння шкіри.

Оставить комментарий