Епікондиліт ліктьового суглоба — класифікація, симптоми, лікування

зміст:

  • причини захворювання
  • Класифікація
  • ознаки хвороби
  • Способи лікування запалення ліктьового суглоба

Епіконділіта ліктьового суглоба називають запальний процес, що відбувається в зоні ліктьового суглоба, а саме, в тому місці, де м’язи кріпляться до кісток передпліччя.

причини захворювання

epicond-loktЯк правило, сухожилля НЕ запалюються самі по собі. Епікондиліт ліктьового суглоба є вторинним захворюванням. Більше за інших можуть піддаватися розвитку даної хвороби працівники сільського господарства, будівельники і спортсмени. Хвороба виникає через здійснення рукою великої кількості одноманітних рухів (згинання та розгинання), перенапружуючи при цьому суглоб. Саме тому зазвичай страждає права рука, яка у більшості є робочою. В результаті, можна сказати, що основною причиною виникнення захворювання є перевантаження сухожиль і пов’язані з цим регулярно повторювані мікротравми ліктя.

Класифікація

Епікондиліт ліктьового суглоба може бути:

  • Латеральним (зовнішнім). В даному випадку запалюються м’язи та сухожилля передпліччя, розташовані на зовнішній стороні — в тому місці, де м’яз кріпиться до латерального надмищелку. Такий вид хвороби носить назву «ліктя тенісиста», хоча і вражає не тільки спортсменів. Причиною латерального епіконділіта служить перенапруження м’язів, що виникає при монотонної роботі.

  • Медіальний (внутрішнім) .Характерізуется запаленням м’язів, що відповідають за рухи кисті (згинальні і розгинальні), тобто за внутрішню частину ліктьового суглоба — в медіальному відділі. Називають цей вид захворювання «ліктем гольфіста» Зустрічаються він набагато частіше в порівнянні з латеральним.

ознаки хвороби

Зазвичай виражених симптомів хвороба не має. При запаленні сухожиль пацієнт може скаржитися на біль, яка в початковій стадії виражена досить слабо, але її можна віднести до строго локалізованим.

Якщо на суглоб надати навантаження, то можуть з’явитися гострі болі. Під час здійснення ліктем вільних рухів ніякого дискомфорту, як правило, не відчувається. Саме ця ознака є визначальним і відмітним від захворювань, що виникають після отримання травм.

Способи лікування запалення ліктьового суглоба

epicond-lokt3Перш за все, хочеться нагадати, що при появі болю в області ліктя слід звернутися до фахівця, а не намагатися лікувати захворювання самостійно. Його симптоми можуть бути схожі на інші хвороби суглобів, сухожиль і так далі, тому важливо встановити точний діагноз, відповідно до якого лікар зможе точно визначитися з тим, як лікувати хворобу.

На жаль, зазвичай пацієнти звертаються до лікаря лише через досить тривалий період часу після появи перших симптомів, тобто коли запальний процес вже перейшов в прогресуючу форму, що значно ускладнює лікування.

Якщо хворий звернувся за допомогою на початковій стадії, то йому лікар порекомендує просто обмежити суглоб від виконання тих рухів, які послужили причиною захворювання. Завдяки цьому пошкоджені м’язи і сухожилля відпочинуть і відновлять свою форму. Якщо хвороба протікає в супроводі з гострим больовим синдромом, на суглоб доведеться накласти фіксуючу шину.

У разі утворення на тлі запалення мікротравм, на уражену ділянку буде потрібно прикладати лід. Дуже корисно для відновлення рухових функцій виконувати спеціальні вправи, які будуть надавати на м’язи та сухожилля стимулюючу дію. Також можна поєднувати лікувальну фізкультуру з сеансами масажу.

Дуже добре допомагає лікування компресами, приготованими з народних засобів. Це можуть бути різні трав’яні збори, прополіс, блакитна глина і безліч інших препаратів натурального походження. Також для приготування саморобних мазей і розчинів для аплікацій часто використовуються харчові продукти: зелений чай, оливкова і вершкове масло, молоко, лавровий лист, мед і так далі.

Медикаментозна терапія передбачає застосування протизапальних препаратів, в тому числі у вигляді мазі, яка може надати дуже хороший болезаспокійливий і протизапальний ефект. Якщо захворювання запущене, то доведеться приймати препарати більш сильної дії. Крім того, нерідко гостра форма вимагає блокади — внутрішньом’язового введення знеболюючих ліків. Зазвичай дана процедура передбачає одноразового проведення, і призначають її тільки тоді, коли мазі не надають бажаного ефекту.

Якщо блокада також не допомагає, то зняти біль допоможе ударно-хвильова терапія. Крім того, в разі зовсім запущеної хвороби може бути призначено проведення хірургічної операції, в ході якої джерело запалення буде повністю знищений.

Оставить комментарий