Симптоми і лікування артриту ліктьового суглоба

Зміст:

  • Основні причини
  • Клінічні прояви
  • Діагностика
  • Методи терапії

Нерідко причиною болю в області ліктя стає артрит. Це захворювання характеризується запальним процесом в області синовіальної оболонки, що вистилає суглоб.

Якщо говорити про моноартрите, то такий стан діагностується дуже рідко. Найчастіше запальний процес відбувається одночасно в декількох суглобах – променево-зап’ястковому, колінному, плечовому і тазостегновому.

Основні причини

Артрит ліктьового суглоба найчастіше має три причини – це інфекція, збої в роботі імунної системи і порушення обміну речовин. І все ж на перший план серед основних причин виступає саме інфекція.

Інфекція всередину суглоба може потрапити двома способами. Перший і найпоширеніший – це через кров, при цьому первинний осередок може перебувати досить далеко від ураженого місця. Це можуть бути будь-які гнійні рани, вогнища остеомієліту, інші запальні процеси в органах і тканинах. Другий шлях – це пряме інфікування, коли мікроорганізми потрапляють при травмі.

Нерідко причиною запалення стає забій ліктя. При цьому в суглобовій сумці накопичується кров, яка при ненаданні своєчасної допомоги стає прекрасним живильним середовищем для мікробів. Все це призводить до гнійно-запального процесу, в результаті якого розвивається артрит.

У деяких випадках хвороба розвивається як ускладнення таких інфекцій, як гонорея, скарлатина, дифтерія, тиф, туберкульоз. Збудниками патології можуть стати стафілокок, стрептокок, пневмокок, протея, синьогнійна паличка.

При деяких захворювання суглоби починають втягуватися в запальний процес на пізніх стадіях. До таких можна віднести подагру, псоріаз, ревматоїдний артрит, червоний вовчак, анкілозуючий спондилоартрит.

Що стосується ревматизама, то тут симптоми артриту ліктьового суглоба розвиваються відразу на обох руках.

Клінічні прояви

Особливості анатомічної будови ліктя визначають і характерні ознаки запалення. Так, наприклад, місцеві ознаки при цьому завжди добре виражені, і вже одним тільки нею можна поставити правильний і своєчасний діагноз. До самим першим ознаками можна віднести:

  1. Набряк.
  2. Почервоніння.
  3. Припухлість.
  4. Коливання рідини при пальпації.

Що стосується больових відчуттів, то вони виникають із-за того, що збільшена суглобова капсула з-за скупчується рідини починає тиснути на довколишні нерви. А напруга сухожиль і м’язів при русі роблять біль особливо сильною, тому пацієнт прагне щадити руку.

Але в запальний процес нерідко залучаються й нерви, тому нерідко виникають неврити, які доповнюють картину артриту. Крім перерахованих вище симптомів, є ознаки загальної інтоксикації – підвищення температури, слабкість, головний біль, відсутність апетиту.

Діагностика

artr-lok2Хоча діагностика артриту ліктьового суглоба за симптомами не представляє якихось складнощів, перш, ніж починати лікування, необхідно обов’язково уточнити ступінь вираженості запалення.

У цьому випадку допоможуть такі методи діагностики, як рентгенографія, КТ або МРТ. Іноді є необхідність у проведенні біопсії синовіальної оболонки. УЗД дозволяє зрозуміти, скільки саме рідини знаходиться в суглобі. До того ж цей метод дозволяє контролювати хід лікування, а також допомагає контролювати пункцію для видалення рідини.

При необхідності проводиться аналіз крові, біохімічні аналізи, імунологічні проби і деякі інші діагностичні заходи.

Методи терапії

Артрит ліктьового суглоба — це дуже серйозне захворювання, лікувати яке повинен тільки фахівець. Самолікування тут просто не допустимо. Сам же метод лікування повністю залежить від причин, які викликали захворювання.

Перше, що необхідно зробити – це забезпечити хворий руці повний спокій. Зробити це можна за допомогою гіпсової пов’язки, шини або ортеза. Для зняття запалення призначаються

Якщо причина в інфекції, то обов’язково призначаються антибіотики. Якщо причина – системні аутоімунні захворювання, то в цьому випадку лікування буде направлено на використання імуносупресорів та імуномодуляторів.

Коли є гнійні процеси, то обов’язково проводиться хірургічне втручання. При цьому суглоб очищають від гною, промивають антибіотиками, вводять антисептики і на деякий час залишають дренаж. Якщо ці методи виявляються малоефективними, проводиться артротомия.

Після зняття запалення призначається курс ЛФК та лікувальної гімнастики.

Оставить комментарий