Забій ліктьового суглоба — симптоми і лікування

зміст:

 • як проявляється
 • Що робити
 • як позбутися
 • ускладнення

Забій ліктьового суглоба-травма, яка може трапиться в будь-якому віці. Лікоть — це одна з частин тіла людини, яка має досить складну будову. Тут не тільки переплітається велика кількість нервів, але і проходить чимало кровоносних судин.

У момент травми може постраждати лише один елемент суглоба, а може і весь лікоть. Нерідко забій супроводжується вивихами або навіть переломами, але визначити це можливо найчастіше тільки за допомогою рентгенографії. Тому ніякого самолікування тут бути не повинно.

Серед інших ускладнень удару ліктьового суглоба, який має по МКБ 10 код S50-S59, можна назвати:

 1. Синець.
 2. Крововилив в порожнину суглоба.
 3. Здавлення судин.
 4. Здавлення нервів.
 5. Розрив м’язів, капсули, сухожиль.
 6. Пошкодження хряща.

При відсутності лікування починає розвиватися бурсит, синовіт, тендиніт, тобто запальні процеси, які часто переходять у хронічну форму і можуть час від часу загострюватися. Вилікувати їх не вийде.

Найчастіше забій цієї частини тіла відбувається при падінні. Також причинами часто служать ДТП і травми на виробництві.

як проявляється

Симптоми забитого будуть залежати від ступеня тяжкості ушкодження. При несильному ударі цілісність капсули, м’язів і зв’язок зберігається, проте біль буде досить значною, так як нервові закінчення тут проходять на самій поверхні і при будь-якому ударі вони будуть здавлені, що викличе сильний напад болю, який проходить протягом години.

Біль здатна віддавати в кисть або в плече. Вона короткочасна і не приносить потерпілому будь-яких страждань.

При сильному ударі симптоми можуть бути наступними:

 1. Біль, яка спочатку буде дуже сильною, поступово вщухає, але не проходить повністю.
 2. Рухи в лікті стають сильно обмеженими.
 3. У місці удару шкіра спочатку червоніє, а потім при пошкодженні кровоносних судин на цьому місці з’являється синець.
 4. Набряк розвивається буквально за кілька годин. Він дуже виражений і не дозволяє відрізнити забій від вивиху або перелому.
 5. При пальпації суглоб може бути гарячим, що говорить про початок запаленні.

Рентгенографія не дозволить виявити всю тяжкість удару ліктьового суглоба, симптоми якого при падінні можуть бути самими різними. Але це можна зробити, при використанні МРТ — сканування. Тут буде видна збільшена капсула ліктя, зміщення жирової подушки, пошкодження хрящової тканини, пошкодження зв’язок.

Що робити

Перша допомога при ударі ліктьового суглоба повинна надаватися на місці події. Якщо це легка травма, то на постраждале місце слід докласти щось холодне, наприклад, заморожений продукт або лід. Робити такий компрес треба на протязі всіх першої доби.

Обов’язково потрібно ворушити пальцями, але тільки при точному встановленні відсутності вивиху або перелому.

Якщо з’явився синець, то корисно скористатися мазями для його розсмоктування. Якщо лікування буде проводитися в домашніх умовах, обов’язково треба проконсультуватися з лікарем, чи можна проводити ті чи інші процедури.

Якщо є підозри на більш серйозну травму, то руку потрібно знерухомити і обов’язково доставити потерпілого в травматологічний пункт.

як позбутися

Забій лучезапястного суглоба, який може супроводжувати ушиби ліктя, лікується точно такими ж методами. Медикаментозна терапія включає в себе прийом глюкокортикостероїдів у вигляді мазей або уколів для введення в суглоб. Але застосовується це тільки при травмі важкого ступеня, коли інші методи виявляються марними.

Найчастіше використовуються ліки з групи НПЗЗ, які допомагають зняти біль і запалення. Застосовувати їх можна як у вигляді мазей, так і в формі таблеток. Уколи призначаються тільки при важкій травмі.

Лікування забиття ліктьового суглоба може включати в себе і прийом пенталгіну та інших анальгетиків, які можуть опинитися вдома.

Іноді можуть бути призначені хондропротектори. Після зняття гострого болю і набряку лікування слід продовжити.

За порадою лікаря можна почати займатися гімнастикою і пройти курс теплових процедур, наприклад, УВЧ, або виконувати зігріваючі компреси. Вправи допомагають запобігти появі контрактур і спайок.

ускладнення

Після забитого без лікування в ліктьовому суглобі може з’явитися рідину. В цьому випадку з’являться скарги на відчуття розпирання, суглоб стає в кілька разів більше в розмірах, піднімається температура тіла, з’являється сильний біль.

Для видалення рідини потрібно провести пункцію, і зробити це може тільки лікар. Потім пацієнтові обов’язково призначаються антибіотики, найчастіше у вигляді внутрішньом’язових ін’єкцій. Дане ускладнення зустрічається відносно рідко. Зазвичай навіть найсильніший удар проходить без будь-яких наслідків.

Оставить комментарий