Артропатія колінного суглоба — причини розвитку та лікування

зміст:

 • симптоми
 • причини
 • діагностика
 • лікування
 • прогноз

Артропатія колінного суглоба — вторинне захворювання суглобів, яке найчастіше розвивається при різних патологіях центральної нервової системи. Нерідко діагностуються остеохондроз або ураження інших суглобів різних розмірів, причому одночасно може дивуватися до 5 суглобів. Захворювання зустрічається як у дітей, так і у дорослих, але діагностується відносно рідко.

симптоми

kol-ostПерший і найважливіший симптом — збільшення коліна в розмірі. Це трапляється через набряк, коли внутрішньосуглобова рідина і лімфа починають накопичуватися в районі м’яких тканин.

Другий важливий симптом, який легко знайти при рентгенографії — поява остеофітів на краях суглобових кісток. Вони починають сильно розростатися, тому що організм намагається таким чином хоч якось компенсувати зруйновану кісткову тканину. Це також сильно впливає і на збільшення коліна в розмірі.

В результаті запального процесу і розростання остеофітів коліно починає поступово деформуватися. Цей процес протікає повільно, але він прогресує, і без лікування основного захворювання може зробити людину інвалідом.

І, нарешті, останній і найчастіший симптом, з яким людина і звертається до лікаря — це больові відчуття, іноді дуже сильні. Особливо гострою біль стає при фізичних навантаженнях. Ночами і в стані спокою вона, як правило, не відчувається.

До інших проявів артропатии колінних суглобів у підлітків можна віднести:

 1. Підвищену температуру тіла.
 2. Біль при пальпації.
 3. Скутість в рухах.
 4. Відчуття спека в коліні.

Захворювання може протікати як відносно легко, так і дуже важко. На самому початку рухливість в ураженому місці порушена не так сильно, а біль при ходьбі не така гостра, щоб звертати на неї увагу.

У міру прогресування біль стає все сильніше, а рухливість коліна стає неможливою. В результаті воно повністю втрачає можливість рухатися.

Симптоми можуть наростати з великою швидкістю, і вже через кілька днів захворювання знаходиться в своєму розпалі.

причини

Артропатія колінного суглоба у дітей і у дорослих не є самостійною патологією. Вона завжди зустрічається як вторинна форма того чи іншого захворювання. Найчастіше це:

 1. Бруцельоз.
 2. Системний васкуліт.
 3. Хвороба Лайма.
 4. Синдром Рейтера.
 5. Нервово-артритичний діатез.
 6. Краснуха.

Швидкість розвитку повністю залежить від того, які саме патологічні зміни виникають в нервовому волокні в результаті основної хвороби.

діагностика

Захворювання це настільки індивідуально за своїми проявами, що часом досить складно поставити правильний діагноз. Основними діагностичними процедурами слід вважати:

 1. ЕКГ.
 2. Загальний аналіз сечі.
 3. Клінічний аналіз крові.
 4. Тест на ревматоїдний фактор.
 5. Рентгенографію.
 6. МРТ.

Дуже важливо своєчасно виявити основне захворювання, яке призвело до поразки суглобів. Саме на його усунення і буде направлено лікування. Що стосується артропатии колінного суглоба і армії, то тут питання також вирішується строго індивідуально і залежить від того, які симптоми є на даний момент.

лікування

Лікування повинно бути призначено лише фахівцем. Самолікування може завдати великої шкоди здоров’ю, а методи народної медицини виявляються абсолютно безсилі. Терапія ліками має два напрямки. У першому випадку лікуються прояви основного захворювання, в у другому — проводиться симптоматична терапія щодо усунення суглобових симптомів хвороби. На жаль, багато патологій, які призвели до поразки суглоба в даному випадку, носять хронічний характер, а значить, вилікувати їх не вийде, але можна поліпшити стан людини і продовжити ремісію, тобто період поза загостренням.

Всім пацієнтам призначається тижневий курс антибіотиків. Обов’язковий постільний режим з фіксацією коліна. Тривалість такої фіксації може становити від 3 місяців до півроку. Після цього проводяться обов’язкові реабілітаційні заходи. Але всі заходи, які спрямовані на відновлення рухливості, повинні бути обов’язково погоджені з лікарем.

boli-v-koleneпрогноз

Дати точний прогноз не зможе ніхто. Все залежить від основного захворювання, від того, в який час пацієнт звернувся до лікаря, від проведеного лікування, і від того, чи вдалося впоратися із загостренням основного захворювання. При правильній і своєчасній терапії суглобові симптоми зазвичай проходять, однак можуть залишитися такі наслідки, як порушення рухливості коліна, яке буде сильно впливати на ходу.

У найважчих випадках пацієнт може оформити інвалідність, особливо, якщо причину, що викликала суглобові порушення, знайти не вдалося, або прогресування йшло дуже швидкими темпами.

Оставить комментарий