Забій променезап’ясткового суглоба — симптоми і лікування

Зміст:

  • Перша допомога
  • Як позбутися
  • Ускладнення

Забій променево-зап’ясткового суглоба займає лідируючі позиції серед всіх травм верхніх кінцівок. Після надання першої допомоги потерпілий обов’язково повинен звернутися до лікаря.

Найчастіше таку травму отримують після невдалого падіння або удару рукою об твердий предмет. Основна ознака – сильний біль, що з’являється відразу після травми. Це пов’язано з тим, що в даній області проходить велика кількість нервових закінчень.

Потім починає розвиватися набряк, який нерідко призводить до нового загострення симптомів, так як нервові закінчення будуть здавлюватися вже їм. Але ці симптоми не є приводом для занепокоєння і зазвичай через пару тижнів все повністю проходить.

Перша допомога

Перша допомога повинна надаватися на місці події. Спочатку потрібно провести фіксацію суглоба. Для цього зручно використовувати еластичний бинт. А руку найкраще підвісити на косинку.

До місця травми слід прикласти лід. Це може бути пляшка з холодною водою, якийсь заморожений продукт, або спеціальні пакети, які є в автомобільній аптечці. Охолоджувати руку слід не менше 7 хвилин, після чого зробити перерву на 15 хвилин і повторити охолодження.

Забій можна обробити спеціальним препаратом рицинолом, який дозволить не допустити сильного набряку, продезинфікує шкіру, дрібні ранки і подряпини. Якщо є скарги на сильний біль, то дозволяється прийняти будь знеболюючий препарат.

Після надання першої допомоги потерпілому потрібно звернутися за медичною допомогою, так як крім удару може бути і перелом, вивих, або пошкодження м’яких зв’язок.

Як позбутися

Забій променево-зап’ясткового суглоба за МКБ 10 буде мати код S00-T98. Але точно поставити діагноз може тільки лікар після деяких діагностичних процедур.

До тих пір, поки не зникнуть болі, слід виключити будь-яке навантаження на кисть. Цією рукою не можна піднімати тяжкості або виробляти будь-які інші дії. Якщо удар виявився сильним, то еластичний бинт потрібно використовувати тривалий час, зазвичай 10 днів.

Додатково можна використовувати емульсію рицинола, яка добре допомагає знімати набряки і позбавляє від гематом і синців. Емульсія не має протипоказань, тому може застосовуватися в будь-якому віці.

Через три дні після травми на руку корисно використовувати теплові компреси. Їх можна прикладати два рази на добу, загальною тривалістю не більше 40 хвилин. В якості теплових процедур добре використовувати грілку або парафін. За порадою лікаря можна використовувати сольові ванночки. Розпарювати місце забиття не можна, так як це може викликати загострення, і набряк може з’явитися знову.

Нарівні з тепловими процедурами, можна застосовувати і гімнастику. Слід розгинати і згинати суглоб, ворушити пальцями, виконувати вправи для ліктя.

Ускладнення

Забій променево-зап’ясткового суглоба може мати і деякі ускладнення. Це може бути відображено в діагнозі за МКБ 10 S00-T98.

Якщо при ударі постраждала поверхню долоні, то можуть бути зачеплені ліктьової або серединний нерв, які знаходяться практично під шкірою. Основний симптом – стріляючий біль, що віддає в пальці, а також втрата чутливості на їх кінчиках.

По мірі розвитку патології без лікування стає важко пальці призводити до долоні. У лікуванні використовуються вітаміни групи В, масаж, фізіопроцедури.

При сильному здавлюванні нерва при ударі променево-зап’ясткового суглоба, який має код за МКХ від S00 до T98, проводиться операція. Вона допомагає позбавитися від сильних больових відчуттів. При цьому для полегшення стану проводиться розсічення зв’язок на зап’ясті, під якими проходять нервові стовбури.

При відсутності лікування, або якщо воно проводилося неправильно, може розвинутися синдром Зудека. Його основні прояви – судинні та трофічні порушення. Суглоб стає сильно набряклими, причому боротися з набряком немає ніякої можливості, шкіра синіє і стає прохолодний на дотик. Нігті стають тонкими і дуже часто ламаються.

При проведенні рентгенографії у пацієнта може виявитися остеопороз. Це небезпечне захворювання, яке в основному виявляється у жінок у період клімаксу, коли через брак статевих гормонів відбувається руйнування кісткової тканини.

Але найчастіше ця травма не викликає якогось ускладнення і закінчується повним одужанням. Найголовніше при цьому – забезпечити руці тижневий спокій, а потім обов’язково провести реабілітаційні заходи, щоб відновити повноту рухів в пальцях і долоні.

Оставить комментарий