Плескіт плечового суглоба — симптоми і лікування

зміст:

 • Причини і провокуючі фактори
 • клінічна картина
 • Діагностика і диференційний діагноз
 • консервативна терапія
 • фізіотерапія
 • Наслідки і прогноз

Плескіт — це ураження нервових волокон, які об’єднуються в сплетення. Захворювання зустрічається практично у всіх вікових групах, але максимальної частоти воно досягає в період між 20 до 60 років. За статистикою, захворювання найчастіше діагностується у чоловіків.

Плескіт плечового суглоба є найчастішою травмою, яка зустрічається в пологах. Виникає вона при сідничному предлеженіі плода або при складних пологах. Ця травма нерідко супроводжується і переломом ключиці. Крім того, що патологія може доставляти біль і дискомфорт, вона ж може стати і причиною інвалідності, при цьому у людини повністю буде відсутня можливість самообслуговування.

Причини і провокуючі фактори

25% всіх діагностованих випадків носять інфекційний характер. Не менша роль відводиться імунним порушень і травм. Але найпоширенішими причинами цієї патології можна вважати:

 1. Травми і мікротравми, які виникають при тривалому використанні милиць, під час сну в незручній позі.
 2. Грип.
 3. Цитомегаловірус.
 4. Цукровий діабет.
 5. Грудної остеохондроз.
 6. Шийний остеохондроз.
 7. Реберно-ключичний синдром.
 8. Захворювання лімфовузлів.
 9. Переохолодження.

При цьому у одного і того ж людини може бути кілька факторів і причин для розвитку цього патологічного стану. Лікування плексита, як правило, не залежить від його причини, і практично завжди призначається за єдиним стандартом.

клінічна картина

Плечовий плексит розвивається з початкових неврологічних проявів. Першим симптомом можна вважати нічні болі, які виникають при натисканні на суглоб або під час руху рукою. Ці болі локалізуються в області ключиці і нерідко віддають в кінцівку.

Пізні ознаки називаються паралитическими і стосуються вони м’язів сплетення. До них можна віднести:

 1. Проблеми при роботі з дрібними предметами.
 2. Паралічі.
 3. Парези.
 4. Зниження рефлексів.
 5. Зміна чутливості.
 6. Блідість шкірних покривів.
 7. Набряклість.
 8. Підвищена пітливість.

Плескіт плечового сплетення може бути декількох видів. Так, наприклад, форма Дюшена-Ерба, яка ще має назву акушерський параліч, характеризується неможливістю зігнути руку в лікті і відвести її в плечовому суглобі.

Ще одна форма носить назву Клюмпке-Дежерина. Виникає цей стан при травмі плечового, ліктьового і серединного нервів.

Симптоми вірусного плексита будуть виражатися в сильних больових відчуттях, ослабленні м’язів в області кисті, що буде нагадувати параліч, порушення чутливості, і іноді можуть спостерігатися ураження очей.

Інфекційно-токсична форма виражається в повній втраті рефлексів, парезами і паралічами, ослабленням пульсу, блідістю нігтів і шкіри на руках. Може бути відмічено збільшення шийних лімфовузлів.

Діагностика і диференційний діагноз

Правобічний або лівобічний плескіт можна виявити за допомогою таких діагностичних процедур, як рентгенологічне обстеження, УЗД, КТ, МРТ, аналіз крові і неврологічне обстеження.

Щоб поставити правильний діагноз, необхідно провести диференціальну діагностику з захворюваннями, які мають схожі симптоми, а саме:

 1. Артритом.
 2. Періартритом.
 3. Корінцевим невритом.
 4. Полинейропатией.
 5. Радикулітом.

консервативна терапія

plexit-psПро те, як найкраще лікувати плескіт, розповість лікар, особливо в тому випадку, коли передбачається прийом тих чи інших медикаментів. При цьому дуже важливо виключити фізичне навантаження і роботу на хімічному виробництві.

Лікування медикаментами плексита плечового суглоба має бути комплексним і підібрано строго індивідуально. Перше, на що потрібно звернути увагу — це адекватне знеболювання і прийом препаратів з групи нестероїдних протизапальних засобів.

Обов’язково призначаються препарати для відновлення нервової тканини, ліки, які покращують кровопостачання і живлення тканин, а також вітамінотерапія.

Симптоми плексита при лікуванні допоможуть зняти і антихолінестеразні препарати, серед яких найчастіше призначаються прозерин.

фізіотерапія

При діагностованому хронічному перебігу лікування повинно проводитися на базі санаторію. При гострій формі фізіотерапію можна пройти і в поліклініці. До найдієвішим методам при цій патології можна віднести такі процедури, як:

 1. УВЧ.
 2. Електрофорез.
 3. Грязьові аплікації.
 4. Парафінові ванночки.
 5. Кріотерапія.
 6. Лазеротерапія.
 7. Масаж.

Особливої ​​уваги потребує гімнастика при плексите плечового суглоба. Виконувати її потрібно тільки під контролем лікаря і виконувати певні вправи — підйом і опускання плечей, зведення і розведення лопаток, розведення ліктів, згинання та розгинання рук, маніпуляції з предметами, наприклад, з м’ячем.

Іноді плескіт плечового суглоба лікується за допомогою оперативного втручання. Але таке буває досить рідко і лише в тому випадку, коли доведено, що причина захворювання — пухлина або травма.

Наслідки і прогноз

Дуже важливо знати, що саме стало причиною патології. Саме це і ранній початок лікування буде визначати наявність ускладнень і подальший прогноз. Запущене захворювання практично не піддається лікуванню і нерідко є причиною інвалідності.

Оставить комментарий