Артрит плечового суглоба — симптоми і лікування

Зміст:

  • Клінічна картина за типами
  • Діагностика
  • Як позбутися
  • Хірургічне втручання

Артрит плечового суглоба – одне з найбільш часто зустрічаються захворювань. Таку назву носить будь-який запальний процес, що протікає в цьому місці. Незважаючи на те, що форми цієї хвороби можуть бути самими різними, всі їх об’єднують практично однакові симптоми, а це біль і припухлість у місці запалення.

Клінічна картина за типами

Розрізняють два типи цього захворювання – гостре і хронічне. При гострій формі запальний процес діагностується тільки один раз в житті, і найчастіше викликається мікробами, які проникли в суглоб.

Хронічна форма характерна в основному для літніх людей, і виникає таке захворювання з-за великої кількості солей, які відклалися всередині суглобової сумки. Може хронічне захворювання з’явитися і у молодих людей, однак тут найчастіше причиною стає травма. Хронічну форму вилікувати вже не вдасться, проте при правильному підході можна звести нанівець загострення, які без лікування можуть з’являтися кілька разів в році.

Ревматоїдний артрит виникає у осіб старше 40 років. В основі лежить генетична схильність організму, і такий тип буває тільки хронічним. Якщо відбувається ураження сполучної тканини або хряща, тоді суглоб починає деформуватися і повністю втрачає рухливість.

Ревматична форма буде мати додаткові симптоми, а в основі лікування буде лежати терапія ревматизму, на тлі якого і з’являється запалення.

Інфекційний, який ще називають реактивним або гнійним, може розвинутися практично в будь-якому віці. Інфекція крові потрапляє в плече з сечостатевої або шлунково-кишкової систем. Відмінною рисою є висока температура тіла, а також сильні болі та утруднення при русі.

Посттравматичний є наслідком тієї чи іншої травми, яка могла бути і кілька місяців тому, і навіть кілька років. У цьому випадку симптоми будуть наступні:

  1. Біль при русі.
  2. Припухлість.
  3. Хрускіт.
  4. Підвищена температура тіла.

При прояві перших симптомів треба негайно звернутися до лікаря, адже без лікування захворювання часто призводить до інвалідності.

Діагноста

Як правило, для постановки діагнозу вистачає скарг пацієнта, а також зовнішнього огляду. Але інколи для того, щоб зрозуміти, наскільки сильно постраждало плече, лікар може направити на такі дослідження, як КТ, МРТ, або рентгенографія.

У цьому випадку можна точно зрозуміти, наскільки сильно страждають хрящі, гостре захворювання або хронічне і які методи лікування артриту будуть найкращими.

Як позбутися

Лікування артриту та артрозу плечового суглоба повинен проводити травматолог-ортопед, або ревматолог, в залежності від того, що саме стало причиною патологія. У першу чергу призначаються знеболюючі і протизапальні препарати, найчастіше ті, які належать до групи НПЗЗ. Це диклофенак, ортофен, кеторол, індометацин та деякі інші.

Якщо патологія виявлена вперше, то артрит плечового суглоба правої руки лікується за допомогою мазей або таблетованих препаратів. Якщо ж це хронічна форма, тоді в лікуванні можуть використовувати ін’єкційні препарати.

У найбільш важких випадках призначають препарати, які відносяться до кортикостероїдам, тобто гормонів. Найчастіше використовується преднізолон. Ліки вводиться безпосередньо в суглоб разом з вітамінів У 12 (ціанокобаламіном). Але така терапія показана тільки в самих важких хронічних випадках, коли інше лікування не дає ніякого результату.

На час лікування артрозу і артриту плеча рекомендується зафіксувати руку і не виконувати нею ніякі дії. Зробити це можна за допомогою спеціальної лангети, або гіпсової пов’язки.

Особливу увагу потрібно звернути на хондропротектори, які особливо добре допомагають при хронічних формах. Проте використовувати ці препарати необхідно протягом півроку без перерви, тільки тоді можна отримати помітний результат.

Багато хто цікавиться, чи слід дотримуватися будь-якої дієти при артриті. Насправді тут немає ніяких особливих вказівок. Так як їжа практично ніяк не позначається на стані суглобів, виключаючи подагру, то і змінювати режим харчування не рекомендується.

Після купірування больового синдрому при гострому і хронічному артриті потрібно фізіотерапія та відновне лікування в санаторії. Дуже важливо займатися фізкультурою, але так, щоб не нашкодити суглобу. Вправи повинен підбирати тільки фахівець і тільки строго індивідуально.

Хірургічне втручання

Артрит плеча найчастіше лікується в домашніх умовах і тільки іноді може знадобитися госпіталізація і операція. В основному таке необхідно при далеко зайшли випадках, коли починає руйнуватися хрящова тканина. При цьому може знадобитися заміна на штучний — ендопротезування.

Оставить комментарий