Забій плечового суглоба — симптоми і лікування

зміст:

  • причини
  • як проявляється
  • ускладнення
  • Перша допомога
  • діагностика
  • як позбутися

Забій плечового суглоба — травма, яка може привести до порушення цілісності шкіри і внутрішніх структур. Але найчастіше це закрите ушкодження і воно на першому місце серед всіх травм плеча.

Найчастіше забій не має яких-небудь серйозних наслідків і при правильному лікуванні проходить без сліду. Однак без лікування, або при навантаженнях під час лікування, можуть виникати і самі різні ускладнення.

причини

Забій плечового суглоба по МКБ 10 буде мати код T00-T07. Причин у даній травми кілька, але частіше за все це падіння на руку або прямий удар по ній.

Неприємні відчуття, які виникають в цей момент — результат здавлювання або прідавліванія нервових закінчень, або нервового пучка, який знаходиться в цьому районі.

Синяк або кровотеча розвивається при пошкодженні судин. При сильному падінні відбувається пошкодження м’язової тканини або сухожиль. Через біль і набряку руку практично неможливо підняти вгору або здійснювати кругові рухи плечем.

як проявляється

Симптоми забитого бувають різними і залежатимуть від тяжкості ушкодження. Клінічна картина змінюється не сильно. А симптоми, які в момент травми можуть бути виражені дуже сильно, буквально через пару годин можуть повністю зійти нанівець.

Основними проявами цього типу травми можна вважати:

  1. Біль при русі рукою, яка відсутня, якщо плече нерухомо.
  2. Утруднення рухів рукою.
  3. Набряк навколишніх тканин.
  4. Синяк, який може бути виражений дуже сильно або бути ледь помітним.

Навіть при мінімальному прояві симптомів треба обов’язково звернутися до лікаря, так як крім забитого можуть бути і інші прояви травми — перелом, вивих або тріщина кістки. Виявити їх самостійно не вийде.

До того ж, тільки лікар зможе призначити єдине правильне лікування, яке приведе до одужання в мінімальні терміни.

ускладнення

Ускладнень у даній травми практично не буває. Однак без лікування можуть виникнути деякі неприємності. Це може бути бурсит, що виражається в запаленні суглобової сумки. Це може бути гемартроз, коли в порожнині суглоба накопичується велика кількість крові.

При запаленні синовіальної оболонки починається синовит — досить грізне ускладнення, лікувати яке припадає антибіотиками.

При пошкодженні хряща є великий ризик появи артрозу. А пошкодження зв’язок і сухожилля нерідко вимагає проведення операції.

Перша допомога

Що робити при такому ударі? Важливо з самого початку створити функціональний спокій пошкодженої кінцівки. При цьому потрібно стежити, щоб рука була зігнута в лікті на 90 градусів, а передпліччя щільно прилягало до тулуба.

Зробити це можна за допомогою хустки або пов’язки Дезо. Транспортувати постраждалого можна без використання носилок, якщо немає інших видимих ​​пошкоджень.

Після надання першої допомоги потерпілого потрібно доставити в травматологічний пункт, де лікар повинен провести діагностику і поставити правильний діагноз.

діагностика

Даний вид травми досвідчений лікар — травматолог може виявити без проблем на основі скарг пацієнта і огляду руки. Але при сумніві можуть знадобитися деякі діагностичні процедури, особливо при підозрі на перелом, розрив зв’язок або пошкодження м’язів.

Рентгенографія вважається самим простим і доступним методом діагностики цього типу травми. Але при цьому неможливо виявити пошкодження м’яких тканин і суглобової капсули.

КТ і МРТ — це сучасні і добре поставлені сьогодні методи діагностики, які часто використовуються в травматології. Вони мають високу якість і допомагають точно виявити всі наявні кісткові порушення, а також пошкодження, які можуть з’явитися в суглобі.

УЗД — найпростіший, але малоінформативне метод. Застосовувати його краще в екстрених випадках, коли інші методи з якихось причин залишаються недоступними.

як позбутися

Лікування забиття плечового суглоба в перші кілька днів проводиться за допомогою протизапальних, а при необхідності і знеболюючих препаратів. Однак ліки призначаються тільки в разі травми важкого ступеня.

Якщо з’являються болі і порушується працездатність, можуть бути призначені ортофен, диклофенак або кеторол. Вони допомагають позбутися не тільки від болю, але і від набряку.

Якщо ж біль дуже сильна, можуть бути призначені внутрісуглобні уколи

Після купірування больового синдрому і зняття запалення може бути призначений масаж, лікувальна гімнастика і фізіопроцедури. Вони володіють доведеним терапевтичним ефектом, але проводити їх слід тільки після консультації з лікарем. Лікування в домашніх умовах проводиться в найпростіших випадках.

Оставить комментарий