Невралгія плечового суглоба: симптоми, причини, лікування

зміст:

  • У чому відмінності?
  • симптоми
  • Розвиток і ускладнення захворювання
  • лікування

Невралгія плечового суглоба — це досить неприємний больовий синдром, який виникає при компресії нервових волокон. У цьому випадку сам нерв не запалені, а біль з’являється через набряклість або запалення, які розташовані поруч. При цьому не можна плутати невралгію з невритом (плекситом) плечового суглоба, оскільки в останньому випадку запалення відбувається в самому нерві. Проте, ці дві проблеми тісно пов’язані між собою, оскільки невралгія досить часто розвивається в неврит, якщо не проводилося необхідного лікування і запалення поширилося на сам нерв.

У чому відмінності?

Невралгія, при всіх своїх болісних болях, в загальному то не є небезпечною. А ось при невриті, коли уражається сам нервовий стовбур, може відбуватися порушення його роботи. Так, при пошкодженні великих нервових волокон може порушитися робота все кінцівки, почнуть атрофуватися м’язи. Якщо ж пошкоджені кінцеві (дрібні) нервові волокна, то можливе порушення або зникнення деяких невеликих функцій. Це може бути втрата чутливості шкіри, наприклад.

Дане захворювання хоч і викликає сильний біль, але на перших стадіях воно не небезпечно

Дане захворювання хоч і викликає сильний біль, але на перших стадіях воно не небезпечно

Невралгія плечового суглоба, як і невралгія взагалі, з’являється при стисненні або подразненні нервових закінчень міжхребцевими дисками, зв’язками і м’язами. Причому це захворювання більш характерно для літніх людей, коли відбуваються різні зміни в судинах, що мають віковий характер.

Діагностування невралгії є досить складним, оскільки наявність цього синдрому визначається за допомогою виключення всіх інших можливих причин появи болю. Крім того, існує цілий ряд захворювань, які можуть стати причиною появи невралгії плечового суглоба. Відповідно, лікар повинен визначити і викликало больовий синдром захворювання, оскільки в іншому випадку лікування невралгії буде марним — біль буде постійно повертатися.

Як приклад — невралгія досить часто розвивається при різних серцево-судинних захворюваннях, оскільки постачання киснем нервових волокон стає недостатнім. Також ця проблема може виникнути при зловживанні алкоголем, цукровому діабеті, порушенні обміну речовин (яке виникає при захворюваннях шлунка і дванадцятипалої кишки) і т.д.

Які симптоми невралгії в плечовому суглобі?

При такому захворюванні симптоми не відрізняються різноманітністю. В першу чергу це, звичайно, больові відчуття, які можуть мати різну інтенсивність і характер. Так, болі можуть бути ниючими, тупими, гострими, пекучими, або ж взагалі з’являтися періодично у вигляді нападів. При цьому під час таких нападів болю збільшується потовиділення, з’являється м’язове сіпання, а також з’являється блідість або почервоніння шкіри.

У м'язах з'явилися спазми?  Швидше за все - це перша ознака невралгії

У м’язах з’явилися спазми? Швидше за все — це перша ознака невралгії

У більшості випадків появи самого больового синдрому передує поява в м’язах спазмів. Вони можуть виникати з різних причин — через травми, переохолодження, при незграбних рухах або при важких фізичних навантаженнях, через застуду або інфекцій і т.д. В результаті з’являється перенапруження в м’язах, на що м’язи реагують рефлекторним скороченням — спазмом. Далі розвивається набряк м’язової тканини, в результаті чого відбувається компресія нервових закінчень і з’являється біль.

У загальному випадку можна сказати, що при невралгії з’являється нападоподібний біль в плечі або руці. У деяких випадках вона може бути постійною, в деяких — повністю зникати між нападами. У переважній більшості випадків больові відчуття поширюються по всій руці, не маючи певної локалізації, але в деяких випадках біль може локалізуватися в передпліччя або плечі, обмежуючись областю розташування роздратованих нервів сплетення. При цьому практично завжди невралгія є односторонньою.

Дуже неприємним моментом може стати поява різних неврологічних симптомів — порушення чутливості, ослаблення рефлексів і т.д. Це може говорити про розвиток неврозу плечового суглоба, тобто про те, що запалення «перекинулося» на сам нерв.

Розвиток і ускладнення захворювання

Невралгія має неприємну властивість періодично повертатися. Інакше кажучи, вона набуває вигляду нападів, які можуть мати абсолютно різну тривалість. При цьому, якщо при такому захворюванні, як невралгія плечового суглоба, лікування не проводиться, то ці напади будуть поступово прогресувати — буде підвищуватися інтенсивність болю, а час відсутності больових відчуттів буде зменшуватися. У важких запущених випадках біль стає тривалою і може не «відпускати» досить довго — більше години. Найгіршим варіантом розвитку подій є перехід цього больового синдрому в неврит, який представляє собою вже запалення самого нерва. У цьому випадку людині доведеться зіткнутися не тільки з болем, а й з порушеннями роботи кінцівки. Зокрема, можуть ослабнути або зникнути рефлекси руки,

Своєчасне лікування допомагає швидко усунути захворювання

Як ми вже сказали, не можна пускати розвиток цього захворювання на самоплив — наслідки в цьому випадку можуть бути самими неприємними. У той же час, якщо лікування невралгії розпочато своєчасно, то захворювання проходить досить швидко, а лікування практично завжди виявляється успішним.

Основна мета лікування — усунення больового синдрому, а також самих нападів болю. Для того щоб досягти цієї мети, необхідно визначити точну причину розвитку самої невралгії. Після того, як причина встановлена, призначається таке лікування, яке зможе не тільки купірувати біль, але і усунути причину її появи. Саме тому в більшості випадків застосовується комплексне лікування невралгії плечового суглоба.

У загальному випадку при лікуванні такого захворювання активно застосовують нестероїдні протизапальні препарати. Вони дозволяють зняти запалення, через якого і з’являється больовий синдром, в результаті чого інтенсивність болю зменшується. При необхідності можуть використовуватися і знеболюючі препарати аж до новокаїнової блокади. Але одним з недоліків лікування за допомогою таких препаратів є той факт, що нестероїдні протизапальні ліки, наприклад, не можна застосовувати довго — так серйозно збільшується ризик появи побічних ефектів. Тому через час такі препарати можуть замінюватися мазями, що мають протизапальний і знеболюючий ефект. У деяких випадках застосовуються також мазі, що мають зігріваючий ефект — вони покращують кровообіг на ураженій ділянці, завдяки чому зменшується набряк і запалення.

Але оскільки лікарські препарати не можна приймати тривалий час, при лікуванні невралгії активно застосовуються різні фізіотерапевтичні методи лікування. Це може бути рефлексотерапія (голковколювання), яка досить ефективно знімає біль, ультразвук, електрофорез із застосуванням медикаментів, імпульсні струми низької напруги і т.д. У деяких випадках (для усунення причин, що викликали появу невралгії) призначається лікувальна фізкультура.

Завдяки такому лікуванню вдається відновити повний функціонал всіх систем організму, нормалізувати гормональний фон і відновити нормальний кисневий обмін в тканинах.

Коли мова заходить про лікування невралгії народними засобами, то варто відзначити, що подібні методи допустимі, якщо застосовувати їх після погодження з лікарем.

Оставить комментарий