Сильний забій колінного суглоба — що робити?

зміст:

  • причини
  • Класифікація
  • симптоми
  • Перша допомога
  • діагностика
  • як позбутися
  • прогноз

Сильний забій колінного суглоба — досить поширена травма, яка може виникнути з різних причин.

Основними проявами слід вважати біль, запалення, і крововилив в суглоб, що виглядає, як велика пухлина. Лікування звичайно консервативне, але в умовах стаціонару.

причини

Причин для сильного удару коліна буває багато. Зазвичай це падіння на тверду поверхню, особливо взимку в ожеледь. Іншим частим провокуючим фактором бувають автомобільні аварії.

Треба відзначити, що дана травма найчастіше розвивається у тих, хто займається спортом. При цьому немає прив’язки до певного віку — травма може трапитися як у дорослих, так і у дітей.

Класифікація

Класифікація залежить від того, якими будуть супутні ураження. Наприклад, забій може бути в класичному варіанті, без вивиху або пошкодження зв’язок. Але таке трапляється рідко.

Найчастіше разом з ним діагностується і розрив або надрив зв’язок коліна. Виявити це може тільки лікар після обстеження постраждалого.

Третій, досить частий тип — поєднання з вивихом колінної чашечки. В такому випадку проводиться її вправлення і накладається гіпс з подальшим контролем за допомогою рентгенографії.

Четвертий тип — поєднання з переломом, найважча різновид.

симптоми

Перша ознака — сильна і різка біль, яка розвивається в момент травми. Надалі вона починає стихати, що слід вважати характерною ознакою забиття від перелому.

При пошкодженні судини розвивається гематома. Кров виливається в порожнину суглоба і викликає небезпечний стан — синовіт.

Третій важливий ознака — набряк, який починає розвиватися стрімко, і через пару годин коліно стає в кілька разів більше за розміром, ніж коліно здорової ноги.

Також потерпілий починає скаржитися на неможливість вільно зігнути і розігнути ногу в пошкодженому суглобі. При спробі зробити хоча б один крок больовий синдром посилюється в кілька разів.

Перша допомога

Надавати першу допомогу слід відразу на місці. Потерпілого треба посадити, бажано на підлогу, щоб нога був повністю випрямлена. При сильному болі можна прийняти одну таблетку знеболюючого засобу — кеторол, анальгін.

На постраждале місце обов’язково треба покласти щось холодне, наприклад, будь-який заморожений продукт з морозилки.

Потім пошкоджену кінцівку треба знерухомити. Це допоможе уникнути подальшого пошкодження ноги, зменшить біль і є профілактикою відритого перелому. Адже не можна точно зрозуміти, є у потерпілого перелом чи ні. Зрозуміло це стане лише після рентгенографії.

Після фіксації ноги постраждалого треба якомога швидше доставити до травматологічного пункту.

діагностика

Діагностувати забій коліна не так складно. Однак для виявлення перелому або тріщини кістки, а також інших пошкоджень меніска, слід провести рентгенографію.

На знімку буде видно тільки патології з боку кісткової системи. Хрящова тканина, зв’язки і м’які тканини на рентгенографії не визначаються. Тому при сумнівах травматолог може призначити іншу обстеження — МРТ. Воно покаже і розмір гематоми, і місце пошкодження, і стан зв’язок.

як позбутися

Що робити при сильному ударі колінного суглоба? Лікування проводиться в домашніх умовах, але тільки тими ліками, які будуть призначені лікарем.

Дуже важливо усунути набряк, гематому і біль, яка розвивається при стисненні нервових закінчень, а в районі коліна їх досить багато.

Протизапальні засоби можна використовувати в таблетках або у вигляді мазей. Можна скористатися тими, що мають охолоджувальну дію. Особливо рекомендуються фастум гель, вольтарен або меновазин.

Щоб швидше впоратися з набряком, можна скористатися гепариновой маззю або троксевазином. При патології з боку хрящової тканини призначаються хондропротектори. Однак приймати їх слід на протязі не менше 6 місяців, щоб домогтися потрібного ефекту.

Через тиждень після травми може бути призначена фізіотерапія. Найефективнішими процедурами будуть аплікації з парафіном, фонофорез з знеболюючими і протизапальними мазями, УВЧ.

прогноз

Зазвичай забій проходить сам по собі. Лише в рідкісних випадках з’являються ускладнення, які можуть затягнути одужання.

Найчастіше при даному типі травми діагностується розрив або обмеження меніска, розтягнення зв’язок, тендиніт або перелом надколінка. У всіх цих випадках лікування проводиться тільки в умовах стаціонару.

Оставить комментарий