Артроз плечового суглоба: народне і медикаментозне лікування

зміст:

  • Причини появи захворювання і його симптоми
  • Медикаментозне лікування
  • оперативне лікування
  • народне лікування

Біль у суглобах — добре знайомий багатьом людям недуга. З цією проблемою стикається більшість людей. Незбалансоване харчування, неправильний спосіб життя, стреси, серйозні фізичні навантаження — це далеко не повний список причин появи такої проблеми. Досить часто зустрічається і така хвороба, як артроз плечового суглоба, лікування якого ми і розглянемо в цій статті. Народне лікування такого захворювання теж допустимо, але тільки в комплексі з основним лікуванням, призначеним лікарем.

Взагалі хвороб кістково-суглобової системи є маса, більшість з них носить хронічний характер. Крім того, якщо хвороба такого типу знаходиться в «запущеному» стані, то вилікувати її на порядки складніше. Саме тому дуже важливим є своєчасне звернення до лікаря. Звертатися до нього потрібно відразу при появі перших симптомів захворювання, а не сподіватися, що «поболить і перестане». Таке ставлення призводить до того, що лікування ускладнюється, тканини суглоба втрачають свої властивості і в них починають відбуватися незворотні зміни.

Причини появи захворювання і його симптоми

Деформуючий артроз плечового суглоба є захворюванням, в результаті якого відбуваються серйозні зміни в хрящі і кісткової тканини, яка до нього прилягає. Взагалі ця хвороба носить хронічний характер, але при цьому вона схильна до прогресування. Як і у випадку з багатьма іншими хворобами суглобів, симптоми захворювання проявляються досить несподівано. Зазвичай перші больові відчуття людина відчуває після важкої фізичної роботи (підняття важких предметів, наприклад) або після переохолодження.

Артроз плечового суглоба - хвороба хронічного характеру

Артроз плечового суглоба — хвороба хронічного характеру

Взагалі ж артроз виникає в результаті запального процесу, що відбувається в суглобах. Часто цей процес починається в результаті травми або через вплив інфекції. При розвитку запалення порушується живлення хрящової тканини, в результаті чого вона починає втрачати свої властивості і стоншується. При розвитку деформації хряща починають з’являтися остеофіти, які здатні ще більше травмувати суглоб. Після чого починає деформуватися кісткова тканина, її розростання може взагалі заблокувати суглоб, зробивши його нерухомим і перетворивши в цільну кісткову структуру.

Основним симптомом артрозу є біль в плечі, яка з’являється при русі рукою в бік і назад. Можливо також поява хворобливих відчуттів при тому, що промацує нижнього краю ключиці і лопатки. У деяких випадках з’являється припухлість і почервоніння суглоба, присутній локальне підвищення температури. Біль різко посилюється при навантаженні, обмежуючи рухливість.

Взагалі варто відзначити, що дана хвороба розвивається досить повільно, причому на ранній стадії симптоми можуть бути дуже слабкими або взагалі бути відсутнім. Саме тому ставитися до появи таких симптомів потрібно дуже серйозно, оскільки на пізніх стадіях повністю вилікувати хворобу практично неможливо, дуже багато буде залежати від того, на якому етапі хвороба була діагностована.

Медикаментозне лікування артрозу

Це захворювання лікують як консервативним, так і оперативним методом. Консервативне лікування набагато краще на ранніх стадіях розвитку захворювання, коли ще є шанс відновити стан хрящів. Основою консервативного методу лікування є прийом лікарських засобів, які повинні зняти біль, запалення і допомогти у відновленні хрящової тканини. Чималу роль в консервативному лікуванні займає і лікувальна гімнастика, яка покликана підтримати і покращити рухливість суглоба. Часто також застосовуються різні фізіотерапевтичні процедури.

Якщо ви вчасно звернулися до лікаря, то такого лікування буде цілком достатньо, щоб, як мінімум, зупинити розвиток хвороби. Але в будь-якому випадку це захворювання є досить «впертим» і впоратися з ним досить складно, тому необхідно точно виконувати всі запропоновані лікарем процедури.

оперативне лікування

Операція зазвичай призначається в тому випадку, якщо консервативні методи лікування не дають належного результату. Найбільш ефективним методом в цьому випадку є ендопротезування, при якому ушкоджений суглоб замінюється спеціальним протезом. З огляду на те, що такі ендопротези виготовляються з високотехнологічних матеріалів, вони можуть безвідмовно служити кілька десятків років.

Основною причиною хірургічного втручання є серйозні пошкодження тканин суглоба, які не вдасться усунути консервативними методами лікування. Технічно ж операції плечового суглоба є досить складними, тому потрібно звертатися тільки в перевірені клініки і тільки до досвідчених лікарів .

Лікування «бабусиними методами»

Лікування даного захворювання народними методами в принципі допустимо, але з одним застереженням — воно повинно бути схвалено Вашим лікуючим лікарем і поєднуватися з медикаментозним лікуванням. Також при такому лікуванні не можна забувати про необхідність лікувальної гімнастики.

Ось відео деяких вправ, при артрозі плечового суглоба:

Варто врахувати той факт, що народна медицина в основному пропонує використання різних ванн, мазей і обгортань. Але ці методи по суті своїй не лікують, а просто знімають біль на певний проміжок часу. Наприклад, звичайна гаряча ванна також матиме позитивний ефект в знятті болю, як і ванна з м’ятою або гірчицею.

Приблизно такий же ефект дають і компреси, і обгортання — біль стихає, але це не є повноцінним лікуванням, ні розпарювання, ні просто тепло не здатні відновити пошкоджену хрящову тканину.

Оставить комментарий