Импиджмент синдром плечового суглоба — лікування

Зміст:

 • Причини розвитку та види синдрому
 • Симптоматика захворювання
 • Чи можна вилікувати запалення сухожиль?

impidjement

Біль у плечі – досить часте явище, але не завжди виною є суглобові проблеми. Найчастіше причиною больового синдрому є зміни в ковзної зоні – це область між акромионом і манжеткою плечового суглоба. Ці зміни призводять до того, що простір під акромионом зменшується, що призводить до запалення суглобової сумки. Такий процес називають импиджмент синдромом (ІС).

Види синдрому і відповідні причини

Основні причини, що призводять до розвитку синдрому – надмірні фізичні навантаження:

 • важка робота з піднятими над головою руками – монтажники, муляри і т. д.;
 • спорт – волейбол, баскетбол, бадмінтон;
 • силові вправи з гантелями.

Також частою причиною скарг є розриви сухожиль, артроз плечового суглоба, кальцифікуючий тендиніт. Болі, як правило, відчуваються при піднятті руки над головою збоку, а працювати з піднятими руками зовсім неможливо з-за сильного болю.

На розвиток надмірного звуження між обертовою манжетою і поверхнею акроміона впливає безліч факторів. Тому медики виділили кілька типів импиджмент синдрому.

 1. Функціональний ІС. Виникає у зв’язку з м’язовою діяльністю, поширюється на манжетку плеча. В даному випадку м’язи не контролюються в повній мірі, хоча безпосередньо м’язи здорові.
 2. Структурний ІС. У випадку певних змін в сухожиллях, зв’язках, кістках і суглобових сумках відбувається також звуження простору. Виною тому кальцифікація або потовщення зв’язок і ротатора манжети у зв’язку з хронічним запальним процесом, субакромиальние шпори і розширення акромиоклавикулярного суглоба у зв’язку з його зносом.

Симптоматика захворювання

impidjement2Плече складається зі складної системи взаємопов’язаних сухожиль, а їх скупченість під акромионом може призводити до появи больового синдрому при переміщенні руки певним чином. Біль виникає при защемленні або розрив сухожиль у зв’язку з сильним навантаженням і посилюється при підйомі руки над головою. При збереженні запалення можуть з’являтися інші симптоми. Постійне роздратування синовіальної сумки між ротатором і акромионом манжети призводить до нічних болів, досить сильним і болісним для хворого, з-за чого порушується сон і людина не може спати на запаленому плечі.

Крім больового синдрому спостерігається обмеження в рухах у плечових суглобах до тих пір, поки симптоми зберігаються. Це стан іменується як вторинна твердість плеча або заморожене плече. Запалення сухожиль призводить до болісним і тривалим хронічним болем.

Чи можна вилікувати запалення сухожиль?

На початковій фазі лікування просте і складається з комплексу заходів:

 1. Лікувально-профілактична гімнастика.
 2. Знеболюючі засоби.
 3. Протизапальні препарати.
 4. Ін’єкції в зону акроміона.
 5. Спокій для плеча — не піднімати зайвий раз руки вгору.

impidjement-fizЯкщо знехтувати вчасно початим лікуванням, болі можуть посилюватися, наздоганяючи в нічний час. Запалення сухожиль переходить у хронічне захворювання з ураженням обертальної м’язи. У цьому випадку стає вельми складно відвести руку вбік, а підняти тим більше. Відчувається слабкість у верхніх кінцівках. На цих стадіях вперше діагностуються розриви обертальної манжети, суглоб сковується, стає менш рухливим. Запущене захворювання погано піддається консервативному лікуванню і вимагає хірургічного втручання – корекції атроскопическим способом.

Лікування ІС залежить від вплинули причин. Розглядають всілякі методи в комплексі і окремо. Це й консервативні методи, а також фізіотерапевтичне лікування, в тому числі ударно-хвильова терапія, ультразвукові хвилі для дроблення кальцифікатів та усунення некротизованих запалених тканин. Доцільно поєднувати лікування з масажами, термотерапией.

Оставить комментарий